V redakcii sme testovali televízor Panasonic TX-50HX810. Je jasným dôkazom toho, že za dobrým televízorom nemusí byť tučná cenovka.

Kvalita obrazu pri testovaní Panasonic HX810 s využitím filmov na Netflix

Kvalita obrazu pri testovaní Panasonic HX810 s využitím filmov na Netflix

Ide o Smart LED televízor v čiernej farbe, ktorý poskytne celkom dobrý obraz aj zvuk. My sme ho testovali vo veľkosti uhlopriečky 50 palcov, ale existuje aj menšia 40-palcová edícia a väčšie 58- a 65-palcové vyhotovenia. Je to televízor s rozlíšením 4K UHD (3840 × 2160) a výkonným procesorom Panasonic HCX. Panasonic tu použil novú generáciu displeja DR Bright Panel PLUS s presvetlenými časťami Local Dimming, podporovaná je norma Dolby Vision, HDR10+, HLG a pre zvuk Dolby Atmos.

Nastavenie v menu Panasonic HX810

Nastavenie v menu Panasonic HX810

O zvukový systém sa stará Cinema Surround Pro, čo sú v praxi dva 10 W reproduktory v zadnej časti. Generujú pomerne dobrý zvuk, ale basy by mohli byť výraznejšie.

Ako vstup je tu trojica HDMI portov (2.0b) a dvojica USB vstupov, čo bude stačiť. Napr. pre prepojenie slúchadiel je fajn, že je tu Bluetooth pripojenie. Využiť môžete aj sieťové Ethernet pripojenie na internet, tiež je tu zabudovaná podpora pre Wi-Fi. Rovnako tu nájdete ja CI slot na dekódovaciu kartu pre satelitné vysielanie. Televízor podporuje aj ALLM (automatický režim nízkej latencie )pre herné konzoly.

Živé vysielanie na Panasonic HX810

Živé vysielanie na Panasonic HX810

Celkovo je obraz verný originálu hlavne ak ide o filmy. Panasonic dlhodobo pracuje na to, aby mal obraz presne taký ako to zamýšľal jeho tvorca a na rozdiel od kórejskej konkurencie pridáva viac sýtosti na farbách. Je to LCD 50 Hz VA displej s posdvietením EDGE a je tak jasné, že čierna farba tu nebude taká, akú dosiahnete v prípade vyšších modelov od Panasonicu s OLED displejom. Ak o tom ale neviete, resp. nemáte dva televízory s rozličnou technológiou veda seba, budete s obrazom z TX-50HX810 viac ako spokojní.

Ocenili sme, že obraz je dobre vidieť, aj keď je svetlý deň a slnko intenzívne svieti do sledovacej miestnosti. Odrazy od slnka na tomto displeji sú síce dosť zreteľné, ale na samotný obraz sa dobre pozerá. Keďže je tu riadenie obrazu podľa zón, páčil sa nám aj kontrast.

My sme testovali obraz hlavne na filmoch z Netflixu. Je výhodné, že Netflix je priamo podporovaný aj na diaľkovom ovládači tohto televízora. A práve tu dokážete využiť aj pokročilé normy ako je Dolby Vision alebo HDR10+. Tiež to využijete, ak ešte používate DVD prehrávač a moderné filmy na tomto nosiči.

Diaľkové ovládanie pre Panasonic HX810

Diaľkové ovládanie pre Panasonic HX810

Ako operačný systém používa Panasonic TX-50HX810 my Home Screen 5.0. Je to jednoducho použiteľný systém, my sme ocenili, že sme tu našli podporu pre všetky aplikácie, ktoré používame. Teda YouTube, Netflix, ale aj Skylink LIVE TV, SledovanieTV. VOYO a Lepsia.TV. Viac asi potrebovať nebudete, PrimeVideo zatiaľ na Slovensku nevyužijete

Operačný systém my Home Screen 5.0

Operačný systém my Home Screen 5.0

Operačný systém my Home Screen 5.0 inak spolupracuje aj s Alexou a Google Assistentom. Televízor spolupracuje s mobilnými aplikáciami Panasonic TV Remote a Swipe & Share. V zapnutom stave sme namerali elektrickú spotrebu 65 W. Podstavec pre tento televízor sa veľmi jednoducho montuje, umiestniť sa dá aj na na stenu.

Aplikácia Skylink na Panasonic HX810

Aplikácia Skylink na Panasonic HX810

Porovnajte si cenu vo viacerých e-shopoch:

Cena: 699 eur

Zapožičal: Panasonic

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.