Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Od doby, kedy prebehol veľký tabletový boom, už uplynulo pár rokov. V priebehu nich vstúpili tablety do povedomia užívateľov najmä ako zariadenia, ktoré vďaka kompaktným rozmerom dokážu prakticky kdekoľvek skrátiť dlhú chvíľu. Spoločnosť Huawei usilovne hľadá nové spôsoby, ako uspokojiť zvyšujúce sa nároky fanúšikov inteligentných technológií. Výsledkom tohto snaženia je tablet MediaPad M5. Tu je 5 dôvodov, ktorými presvedčí aj náročnejších užívateľov.

  1. Spracovanie, s ktorým môžete byť stále v pohybe

Tablet Huawei MediaPad M5 je šitý na mieru najmä tým, ktorí si potrpia na veľké množstvo multimediálneho obsahu, no zároveň hľadajú zariadenie, ktoré môžu pohodlne používať doslova „za pochodu“ (on-the-go), napríklad pri cestách v dopravných prostriedkoch. Novinka je ideálnym parťákom pre dlhšie čítanie alebo sledovanie filmov najmä vďaka extrémne tenkému a ľahkému hliníkovému telu. Kvalitné spracovanie zas zabezpečí dobrú odolnosť.

MediaPad M5 je navyše dostupný v dvoch rozmeroch – zatiaľ čo niekomu bude stačiť menšia 8,4-palcová verzia, priaznivci väčšieho displeja môžu zvoliť 10,8 – palcový variant.

  1. Zvuk odladený profesionálmi z Harman Kardon

Kvalitný obraz býva jedným zo základných kritérií pre výber tabletu, no na zvuk sa trochu zabúda. MediaPad M5 mení zaužívané pravidlá a kladie dôraz na kvalitný audio zážitok. Na vývoji reproduktorov (menší rozmer disponuje dvoma a väčšia verzia tabletu rovno štyrmi) sa preto podieľala rešpektovaná značka Harman Kardon, ktorá patrí medzi svetovú špičku v oblasti audiosystémov. Technológia Huawei Histen poskytuje dokonalý 3D zvuk z reproduktorov a plne podporuje Hi-Res audio. Zariadenie využíva aj špeciálny zosilňovač pre precízne spracovanie signálu. Pre hudobných fanúšikov doslova ideálna voľba.

  1. Kvalitný obraz, ktorý je šetrný k očiam

MediaPad M5 je vybavený IPS displejom s 2,5D zakrivením a rozlíšením 2K (2560 x 1600 pixelov s hustotou 280 pixelov), ktorý zobrazuje farby verne a prirodzene. Oči užívateľov sú počas jeho sledovania chránené špeciálnym módom (Eye Comfort Mode), ktorý za každých svetelných podmienok reguluje parametre displeja a pomáha tak šetriť zrak. Spomedzi vlastností displeja hrá dôležitú úlohu aj systém ClariVu 5.0, ktorý pomocou inteligentných algoritmov zabezpečuje, aby prehrávané video malo permanentne dokonalú ostrosť bez ohľadu na podmienky prezerania.

  1. Výdrž, za ktorú by sa nehanbil ani maratónec

Tablet vybitý uprostred dlhej cesty alebo napínavého filmu dokáže pokaziť náladu. Huawei MediaPad M5 je schopný vďaka 7 500 mAh (5 100 mAh v prípade 8-palcového modelu) batérii, energeticky úsporným komponentom a inteligentnému softvéru pre manažment zariadenia prehrávať video nepretržite až 12 hodín bez pripojenia do siete. A keď sa predsa len vybije, technológia rýchleho nabíjania Quick Charge zabezpečí, že sa batéria plne nabije za necelé tri hodiny u väčšej 10-palcovej a za necelé dve hodiny pri menšej, 8-palcovej verzii.

  1. Veľkorysá kapacita a spoľahlivý procesor

Vo vnútri tabletu Huawei MediaPad M5 sa ukrýva výkonný procesor Kirin 960. Zariadenie beží na operačnom systéme Android, ktorý je pre väčší užívateľský komfort vybavený špeciálnou Huawei nadstavbou EMUI 8. V základnej konfigurácii má tablet 4 GB operačnej pamäte a kapacitu 32 GB, 10-palcová verzia disponuje 64 GB internou pamäťou. Vďaka týmto parametrom je MediaPad M5 spoľahlivým prostriedkom pre surfovanie na internete, plynulé sledovanie filmov a seriálov, počúvanie hudby alebo hranie hier.

Značky: