Športová fotografia nie je len o ohromných štadiónoch, svetových šampionátoch či súprave obrovských teleobjektívov, ale aj o zachytení úsilia, odhodlania a skutočných emócií pri výkone športovcov.

Pomôžu vám v tom nasledujúce funkcie smartfónu Huawei P9:

1. Širokouhlé objektívy – cesta k rozprávaniu príbehu

Huawei P9 disponuje dvoma širokouhlými objektívmi Leica SUMMARIT H 1: 2.2 s 27mm ohniskovou vzdialenosťou a vďaka tomu vám pomôže zachytiť dianie na štadióne v celej šírke a kompozícii. Starostlivo komponované snímky zdôraznia veľkosť štadiónu, vzdialenosť medzi bežcami na cieľovej čiare alebo nechajú vyniknúť dynamiku športovej formácie. Sami môžete vopred zvoliť ideálny záber a čakať so stlačením spúšte, než sa hráči dostanú do optimálnej fotografickej pozície. K rozmanitosti vašich snímok a doplneniu tradičnej sady fotografií je dobré využiť pohľad z netradičnej perspektívy: skúste vyfotiť pohyb nôh futbalistov z úrovne ihriska alebo záber volejbalového zápasu z kresla rozhodcu. Taktiež sa môžete zamerať na samotných fanúšikov, ktorí v kompozícii so vzdialenosťou hracej plochy môžu pomôcť vzniku originálnej a atmosférickej športovej fotografie.

 CEO Huawei BG, Richard Yu práve v Londýne predstavuje Huawei P9 a P9 Plus

CEO Huawei BG, Richard Yu v Londýne predstavuje Huawei P9 a P9 Plus

2. Sekvenčné snímanie – dôležitosť „rozhodujúceho okamihu“

Napriek tomu, že koncept „rozhodujúceho okamihu“ (decisive moment) vznikol v rámci klasickej fotografie, hrá kľúčovú úlohu aj v športovej fotografii Bežca pretínajúceho cieľovú čiaru alebo futbalistu v momente strely sa vám podarí vyfotiť v bežnom fotografickom režime len celkom výnimočne a s obrovským šťastím. K úspechu vám pomôže mód Huawei P9 pre sekvenčné snímanie, ktorý spustíte dlhým podržaním spúšte. Z niekoľkých desiatok zaznamenaných fotiek potom ľahko vyberiete tú, ktorá najlepšie ilustruje „rozhodujúci okamih“.

Fotka z Huawei P9 so širokým uhlom pohľadu

Fotka z Huawei P9 so širokým uhlom pohľadu

3. Rýchla uzávierka a vysoko svetelné šošovky – zmrazenie pohybu

Oblasť fotografie vo väčšine prípadov bojuje s nedostatkom svetla. V športovej fotografii, ak chcete nechať okamih „zmrznúť“, je dostatok svetla k úspechu bezpodmienečne nutný. Huawei P9 ponúka rýchlosť uzávierky 1/4000 s, vďaka čomu zachytia ostro aj tie najrýchlejšie objekty. Podmienkou je samozrejme zodpovedajúce množstvo intenzity svetla, ktoré prepúšťajú dva objektívy Leica SUMMARIT H so svetelnosťou F / 2.2.

sdr

Rýchly pohyb automobilov sme zmrazili fotografovaním s Huawei P9 priamo v Londýne

4. Hybridné ostrenie – ostré fotografie vždy a všade

Nasnímať ostrú fotografiu pohybujúceho sa objektu nie je vôbec ľahké. Preto zachytenie športových momentov kladie vysoké nároky na systém ostrenia. Hybridné AF (ostrenie) Huawei P9 využíva tri vzájomne sa doplňujúce technológie: kontrastnú, hĺbkovú a laserovú, pričom vždy automaticky zvolí tú, ktorá je pre daný moment najvhodnejšia. Kontrastná metóda je vhodná pre dobre osvetlené prostredia, laserová naopak pre zhoršené svetelné podmienky a hĺbková práve pre rýchlo sa pohybujúce objekty.

sdr

Fotoaparát v Huawei P9 dobre zaostril aj v prípade náročných svetelných podmienok

5. Kryštalicky čisté fotky – detaily aj textúra

Aby bol človek dostatočne vtiahnutý do príbehu, ktorý sa odohráva na sérii športových fotografií, je vhodné využiť tiež snímky detailov, ktoré práve k tomu účelu slúžia. Kombináciou farebnej snímky z RGB snímača a čiernobielej zo snímača bez Bayerovho filtra ponúka Huawei P9 dokonale verné fotografie s jemnými prechodmi farebných tónov. Detaily zašpineného rámu bicykla alebo sugestívnej fotografie unaveného športovca vám dajú pocit, že ste súčasťou športového diania, prebiehajúceho na fotografii.

Detail objektu odfotený Huawei P9

Detail objektu odfotený s Huawei P9