Táto aplikácia umožňuje rodičom mať detailný prehľad o tom, čo robia ich deti. Ako rodič môžete na webe kontrolovať reporty z aplikácie. V nainštalovanej aplikácii je potrebné zadať informáciu, kto telefón používa. Ak ide o telefón dieťaťa, vytvoríte mu konto priamo v telefóne. Vyplnením mena, dátumu narodenia a pridaním fotografie si vytvoríte prehľadnú štruktúru medzi viacerými deťmi. Následne zadáte PIN kód do aplikácie. Takže ak si zoberiete smartfón pariaci deťom, môžete pozerať štatistiky, ku ktorým nemajú deti prístup. To ale môžete robiť aj na svojom – rodičovskom telefóne. Tam totiž nainštalovanú aplikáciu treba ponechať v roli rodiča a budete vidieť všetky detské účty priradené k vášmu cloudovému účtu My ESET. Vo výsledku sú k dispozícii tri spôsoby správy konta: na vašom telefóne, na webe a na telefóne detí po zadaní autorizačného PIN kódu.
Páčilo sa nám aj to, že priamo cez web alebo svoj rodičovský telefón môžete lokalizovať vaše dieťa pomocou GPS. To nebude vedieť o vašom vyžiadaní polohy a vy budete vedieť, kde sa dieťa nachádza.
Webový ochranca
Webové stránky majú svoje kategórie a hodnotenie. Takže ľahko rozhodnete o tom, ktoré z nich povolíte na zobrazenie a ktoré nie. Na začiatku sú kategórie preddefinované. Celkovo ich je 35 a v nastaveniach môžete meniť vhodnosť stránky pre vybrané dieťa. Tento ochranca funguje v dvoch režimoch. Prvým je sledovanie, takže zaznamená všetky navštívené stránky na zariadení, nezávisle na prehliadači. Druhý spôsob fungovania je ten, že bude priamo stránky blokovať. Môže sa ale stať, že dieťa potrebuje navštíviť danú stránku. Napríklad kvôli domácej úlohe. Stránka síce spadá medzi nevhodné, no rodič môže na túto jednu udeliť výnimku.
Priamo z telefónu sa dá poslať žiadosť rodičovi a ten buď výnimku zamietne alebo povolí. Notifikácia príde na telefóny, kde je aplikácia definovaná v roli rodiča a tiež aj na emailovú adresu, ktorou sa registrujete v službe My ESET. Povolenie výnimky je trvalé a program ju zaznamená do svojich nastavení. Môžete ju odtiaľ neskôr vymazať. Po opätovnom pokuse o návštevu blokovaného typu webu sme už ale nemohli odoslať notifikáciu znova. Aplikácia mala totiž na tlačidle informáciu, že na tento web sa už rodičov pýtala. Vhodnejšie by bolo opätovné pýtanie sa, takto bude potrebné web manuálne zadať medzi výnimky znova.
Aplikačný ochranca
Ochrana pred používaním aplikácii je takisto nemenej dôležitá. Funguje v dvoch režimoch, presne ako webový ochranca. Môžete používanie programov len sledovať alebo aj zakazovať. Spomedzi nainštalovaných aplikácii prebehne automatická analýza a na základe ich meta informácií program vyhodnotí, ktoré primárne povolí a zakáže. Medzi nevhodnými sme našli aplikácie označené ako 18+ a potom aplikácie, z ktorých by sa dal vykonať nákup. Typicky nákupné aplikácie k e-shopom. Pri prechádzaní programov máte filtre na zobrazenie povolených zakázaných a tie, ktoré sú označené ako hry.
Okrem toho sa dá špecifikovať doba používať iných ako bežných aplikácií. Teda nezakážete možnosť telefonovať ale deti sa nebudú môcť celý deň hrať hry na mobile. Počas školských dní je limit 1,5 hodiny a cez voľné dni ide o 2 hodiny. Limity sa dajú meniť a tiež aj časy, po ktoré sú uplatňované. Štandardne ide o dobu medzi 8 ÷ 16 hod. No aj tento interval sa dá upraviť alebo zrušiť. Ak si dieťa „minie“ svoj čas v doobeda, po škole si hry už nezahrá. Ideálne je limit ponechať nastavený a minimálne počas školy zamedziť takémuto používaniu mobilného telefónu. Vhodné je to aj v noci.
Reporty
Súčasťou aplikácie sú reporty. Rodič má kompletný prehľad o tom ako sa telefón využíval. Filtrovať sa dá medzi rôznymi časovými úsekmi. Iné platia pre webového ochranu, iné pre aplikačného. Webové reporty obsahujú navštevované stránky, aplikačné zase rebríček najpoužívanejších aplikácií.