Spoločnosť Acer predstavila desktop, notebook, monitor a tablet špeciálne určený pre hráčov a to v rámci rodiny Predator. Taiwanská firma verí v úspech v tejto oblasti, ktorá je stále pomerne zisková v oblasti počítačovej výbavy. A nie je jediná, v tomto segmente začína byť už poriadne tesno.

Ako prvý sa objaví na trhu Predator Desktop, ktorý príde v treťom kvartáli tohto roka, podľa slov predstaviteľov firmy Acer bude vybavený „najnovším procesorom a „najnovšou grafikou“. Skrinka tohto počítača je nezameniteľná a na prvý pohľad púta pozornosť.

Acer_Predator_PC

 

Ďalej Acer uviedol Predator Notebook, ktorý príde na trh na konci tohto roka. Na výber bude model s 15- a 17-palcovým displejom, kapacita pamäte RAM a disku bude voliteľná.

Acer_Predator_Laptop

Na plné využitie potenciálu deskopu a čiastočne aj notebooku treba ešte poriadny herný monitor a Acer tak uviedol model Predator Z35. Ide o monitor so zakriveným displejom s pomerom strán 21:9, podporou technológie Nvidia G-Sync a zvukom DTS sound.

Acer_Predator_Z35_monitor

Najväčšiu pozornosť ale pútali herné tablety, čo je zatiaľ netradičný produkt. Predator Tablet bude teda konkurenciu pre Nvidia Shield Tablet. Na trhu sa objaví v treťom kvartáli tohto roka a má 8-palcový displej. Ďalej je tu čítačka pre microSD kartu a až štyri reproduktory, dva by zrejme na poriadny zvuk v hrách nepostačovali.

Acer_Predator_Tablet_2

Viac sa o týchto produktoch dozvieme na výstave Computex, ktorá sa začína 1. júna 2015 v Taipei.

Zdroj: PC Advisor

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.