Spoločnosť Acer ukázala svoje nové produkty na výstave MWC už o 10 hodine ráno. Hlavnou novinkou je smartfón Liquid Acer Z, ktorý obsahuje 5-palcový HD IPD displej, poháňa ho 64-bitový procesor Mediatek, podporuje sieť LTE. V zadnej časti je 13 Mpx kamera s F1.8, v prednej je 5 MPx kamera s F2.2. To znamená, že si s ním urobíte dobré fotografie a selfie aj v šere. Váži len 110 gramov a podporuje 24-bitové prehrávanie hudby s DTS Studio Sound. Jeho cena je pre európsky trh stanovená na 199 Eur.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Acer prišiel aj s novým inteligentným náramkom Liquid Leap+, ktoré spolupracujú s Androidom, iOS ale aj Windows Phone. Počítajú kroky, monitorujú spánok, sú tu k dispozícii alarmy, notifikácie a možnosť ovládania multimédií. Ich stupeň krytia je IP67, OLED displej má uhlopriečku 1 palca. Náramok je vymeniteľný a existuje vo viacerých farebných vyhotoveniach – čierna, oranžová a zelená. Cena nových hodiniek štartuje od 79 Eur.Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pribudli aj novinky v oblasti Android smartfónov. Acer Liquid Z520 obsahuje 5-palcový displej, Liquid Z220 zase 4-palcový. Zaujímavá je zadná strana telefónov so špeciálnou štruktúrou. Z220 poháňa štvorjadrový 1,2 GHz Snapdragon 200, v zadnej časti je 5 MPx fotoaparát s 89 stupňovým pozorovacím uhlom. Je tu operačný systém Android 5.0, 8 GB pamäti a 1 GB RAM. Cena modelu Z220 je len 89 Eur. Liquid Z520 obsahuje 8 MPx zadnú kameru, predná kamera sa dá aktivovať hlasom na jednoduchú realizáciu selfie. V tomto prípade je podpora prehrávania zvuku v štandarde DTS Studio Sound. Cena Z520 je 109 Eur.

A prichádza aj Windows 8.1 telefón z dielne Aceru. Je to Liquid M220 so 4-palcovým displejom a hustotou 233 ppi. Telefón je pripravený na upgrade na Windows 10, keď bude tento operačný systm k dispozícii. V prednej časti je 5 MPx kamera, v zadnej 2 MPx kamera. Cena tohoto telefónu je 79 Eur.

Acer

Zľava Acer Liquid Z220, v strede Windows telefón Acer Liquid M220 a vpravo Acer Liquid Z520

Z predstavenia najnovších telefónov ACER sme pripravili aj redakčné video

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange. 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.