Adobe Flash definitívne skončí

0

Technológia, ktorá bola prelomová a priniesla zaujímavé možnosti, končí.

Server WinAero upozorňuje na to, že Firefox 84 už túto technológiu nebude podporovať a nebude obsahovať kód, ktorý by umožnil zobrazenie flashových prvkov na stránke. Prehliadače s jadrom Chromium prestanú tento prvok podporovať od verzie 88, ktorá je naplánovaná na január 2021.

Aktuálne to nie je taká novinka, nakoľko Adobe Flash je v prehliadačoch pozastavený. Máte možnosť technológiu pre danú stránku zapnúť na požiadanie. Prehliadač vás upozorní na to, že na stránke je použitý Adobe Flash. Štandardne je však vypnutý.

SWF prvky na stránke priniesli mnoho interaktívnych prvkov, hry a špecializované aplikácie. Zo sebou však aj množstvo bezpečnostných rizík, ktoré nemali konca.

To bolo dané tým, že Flash umožňoval napojenie na systém prostredníctvom prehliadača a tak bolo objavenie každej novej bezpečnostnej diery len otázkou času.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Firefox Private Relay skryje vašu emailovú adresu

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>