Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Advent je jedným z najkrajších období roka. Obohacujú ho krásne a hlboké tradície našich predkov. Rok čo rok naše domácnosti v tomto čase skrášľujú sviečky, rozvoniavajú v nich vianočné dobroty. Neodmysliteľným symbolom adventu je nepochybne adventný kalendár. Tento rok môžete zvoliť udržateľný variant vlastnoručne vyrobeného adventného kalendára v tvare vianočného stromčeka z dreva.

V „krok za krokom“ návode vám ukážeme, ako si vyrobiť vlastný adventný kalendár v tvare vianočného stromčeka z dreva.

Stiahnite si DIY inštrukcie

Aké náradie budete potrebovať?

Na tento vianočný projekt pre domácich majstrov je ideálna ponuka elektrického náradia PARKSIDE. Na vašom zozname bude: stolová kotúčová píla „PTKS 2000 H5“ s laserovým vedením a plynulým nastavením výšky rezu, ponorná píla „PTSS 1200 D2“ s vodiacou lištou na presné rezy, vŕtací skrutkovač „PABS 20 Li E6“ s 2-stupňovou prevodovkou a 20 V akumulátorová priamočiara píla „PSTDA 20-Li B3“. O konečnú úpravu sa postará 20 V akumulátorová excentrická brúska „PAEXS 20-Li B2“.

Krok 1 : Vypílenie a nakreslenie

Najprv narežte veľkú multiplex dosku.  Nakreslite si na ňu dva trojuholníky na stromček v tvare písmena A a vodorovné značky pre odkladacie plochy. Dbajte na to, aby sa značky striedali od vonkajšieho pravého okraja dosky k vnútornému okraju ľavej polovice trojuholníka a od vonkajšieho ľavého okraja k vnútornému okraju pravej polovice trojuholníka.

Krok 2: Pílenie

Pomocou ponornej píly vyrežte otvory. Následne vypíľte stromček pozdĺž vonkajšieho okraja

trojuholníka. Potom okraje odlomte brúsnym blokom a začistite brúsnym papierom.

Krok 3: Vyhotovenie nožičiek

Na zvyšku multiplex dosky vyznačte trojuholníky pre nožičky a vypíľte ich v počte dvoch kusov. Potom ich spojte dvoma skrutkami tak, aby výrezy, ktoré si vypílite v ďalšom kroku, boli na oboch častiach rovnaké. Na prednú stranu nakreslite, čo je potrebné vypíliť a potom výrez vypíľte. Teraz môžete uvoľniť skrutky a zistiť, či sa stromček do spojenia zmestí. Potom priskrutkujte oba pätkové trojuholníky spolu s priečkou, ktorú môžete tiež narezať zo zvyšku multiplexovej dosky. Na toto  použite excentrickú brúsku, aby ste vybrúsili formu nakreslenú ceruzkou.

Krok 4: Napíliť odkladacie plochy

Chýbajú už len malé poličky, na ktoré môžete umiestniť darčeky. Na tento účel vypíľte na požadovanú dĺžku stolovou kruhovou pílou pásy široké 60 mm. Použiť môžete leteckú preglejku. Teraz už len stačí vybrúsiť odkladacie poličky a vložiť ich do zárezov stromčeka. Adventný kalendár je teraz hotový!

Návod je k dispozícii aj vo forme videa na kanáli PARKSIDE DIY na YouTube.

Značky: