Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Top šéfkuchár a televízna gastro hviezda Jaroslav Žídek prichádza s originálnym nápadom.

Nielenže zareagoval na výzvu Ľubomíra Feldeka, ktorý vyzval svojich kolegov a známych, aby básňou podporili tohtoročnú charitatívnu akciu Orangeu. Zároveň však vyzýva aj verejnosť, aby mu pomohli dokončiť jeho dielo a spoločne tak vytvorili čo najdlhšiu vianočnú báseň.

 „Bol by som rád, keby si všetci, vrátane ľudí odkázaných na pomoc iných, mohli na Vianoce nájsť to svoje prekvapenie pod stromčekom,“ hovorí Jaroslav Žídek o dôvodoch, prečo sa pridal k Feldekovej výzve a podporil charitatívnu akciu Orangeu vlastnou básňou. Spolu s dvojicou Feldek a Žídek sa do básnickej iniciatívy zapojili originálny hudobník a spisovateľ Branislav Jobus a hudobník a šoumen Marián Čekovský. Spoločný odkaz štvorice sa dá zhrnúť do jedinej vety: Vianoce ako jedna báseň si zaslúži každý!

Spolu podporili charitatívnu akciu Orangeu. Ten ako jediný operátor na slovenskom trhu už po tretí raz skĺbil komerčnú ponuku s pomocou iným, teda aby aj ľudia s neľahkým osudom mohli zažiť Vianoce jedna báseň.  Za každý paušál, internet, televíziu alebo inú službu, ktorú si do 28. novembra 2016 zákazníci objednajú, prispeje na krajšie Vianoce ľuďom, ktorí sú v núdzi. Aktuálne sa týmto spôsobom podarilo vyzbierať  vyše 22 000 Eur.

Značky: