Ako odinštalovať Microsoft Edge?

1

V systéme vám vlastne prekážať nebude, no s jeho nanútením nemusíte súhlasiť.

Microsoft hovorí, že Edge sa dá odinštalovať, ak ste si ho nainštalovali sami. To ale nie je záruka toho, že sa vám neskôr nenainštaluje v niektorej z kumulatívnych záplat.

Používatelia, ktorí nechcú prehliadač Edge s jadrom Chromium, ho môžu odstrániť cez príkazový riadok. Stáva sa totiž z neho akási súčasť výbavy Windows 10 a nie je možné ho odinštalovať štandardnou formou. Zároveň nahradil pôvodný prehliadač Edge.

Ako na to?

Spustite príkazový riadok v režime administrátora

Vložte do neho text C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\83.0.478.58\Installer a stlačte Enter

Následne zadajte:

setup.exe –uninstall –system-level –verbose-logging –force-uninstall

Ak sa proces nepodaril, pravdepodobne máte Edge pridaný ako samostatnú inštaláciu a jeho odinštalovanie vám bude fungovať v Ovládacom paneli.

Prečítajte si aj:

Ako zálohovať súbory priamo cez Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Neviem ci sa nerozumieme, ale nefunguje ani jeden postup. V prvom to proste neberie a v druhom sice v programoch je Edge ale nie je moznost odinstalovania ale len zmeny, na co vobec nereaguje. Proste Windows…

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>