Ako sledovať RAM a procesor?

0

Systémové prostriedky sa dajú sledovať cez niekoľko nástrojov priamo vo Windows 10.

Využiť však môžete program SSuite System Monitor. Netreba ho inštalovať, stačí rozbaliť a spustiť. Konfiguračný súbor, ktorý si v mieste spustenia vytvorí obsahuje nastavenie pozície okna. Nemá veľkosť viac ako 1 MB a po spustení bude bežať nad ostatnými oknami.

Jeho účel je veľmi jednoduchý a to ukázať obsadenie RAM, využitie CPUveľkosť stránkovacieho súboru. Zobrazuje aj vašu IP adresu. Takto napríklad aj pripojenie na VPN budete vidieť priamo bez toho, aby ste museli kontrolovať vaše sieťové nastavenia a pripojenie na iných miestach.

Samotný program nespraví dieru do sveta. Na kontrolu systémových zdrojov je vhodný Správca úloh, ktorý spustíte pravým tlačidlom z Panelu úloh. Tu však vidíte základné parametre v zmenšenej forme v plávajúcom okne.

SSuite System Monitor

Prečítajte si aj:

Zmerajte si výkon vášho počítača

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár