Ako zablokovať aktualizácie pre Windows 10?

1

Microsoft prestal na používateľov tlačiť s aktualizáciami a necháva im voľnejšiu ruku.

Nie však vždy a niektorí aktualizovanie operačného systému odkladajú, pokým sa dá. Program Win Updates Disabler ponúka všetky dôležité nastavenia na aktualizácie na jednom mieste.

Nastavíte si tie oblasti odloženia alebo povolenia aktualizácií, ktoré sú pre vás dôležité. Program je v slovenskom jazyku a pozostáva z dvoch hlavných kariet. Na oboch nájdete štyri oblasti, ktoré sa dajú z hľadiska aktualizácií nastaviť.

Samostatne tak máte možnosť definovať zákaz na automatické aktualizovanie pre operačný systém ale napríklad aj Windows Defender. V prípade, že používate vlastný antivírusový program, nebudete potrebovať Defender aktualizovať.

Ten síce umožňuje beh spolu s iným bezpečnostným programom, no antivírusy ho v štandardnom nastavení zakážu. Aktualizácie na Defender však operačný systém prijíma z lokality Windows Update aj naďalej.

Program pracuje od verzie Windows 7 až po najnovší Windows 10.

Prečítajte si aj:

Zablokujte sledovanie vo Windows 10

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>