Ako zakázať aktualizácie na Androide?

0

Štandardne sa aplikácie aktualizujú automaticky vždy pri spojení telefónu s nejakou Wi-Fi sieťou.

Nie všetci ale máme rýchle Wi-Fi pripojenie a tak je pre niekoho najlepšie aktualizovať aplikácie postupne, len tie, ktoré chce. A to najmä v čase, kedy chce.

Občas sa totiž spustia aktualizácie v tú najnevhodnejšiu dobu. Aspoň trochu sa podarilo nakešovať video z YouTube a do toho sa spustí aktualizácia niekoľkých aplikácií.

Tomuto procesu sa dá vyhnúť zmenou nastavenia v obchode Google Play. Na výber máte dve možnosti a teda celkovo odstaviť aktualizovanie aplikácií alebo pri konkrétnych z nich automatické aktualizovanie vypnúť.

Všetky aplikácie

V nastaveniach obchodu vyberte Nastavenia a tu je položka na hromadné vypnutie aktualizovania. Vždy keď sa potom nejaká nová objaví, budete musieť aktualizáciu spustiť ručne.

Konkrétna aplikácia

Na odstavenie vybraných treba postupne prejsť každú aplikáciu a to v zozname Moje aplikácie a hry. Ťuknite na riadok s vybranou aplikáciou a následne v menu s tromi bodkami vypnite automatické aktualizovanie.

Prečítajte si aj:

Začíname s Androidom: Zabezpečte si microSD kartu pred zneužitím

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár