Ako zastaviť defragmentáciu diskov vo Windows?

0

Tento tip prinášame v súvislosti s aktuálnym problémom pri nadmernom použití defragmentačného procesu.

O probléme sme informovali v tomto článku. Oprava je zatiaľ dostupná len v testovacej verzii Windows 10. Tá sa tak skoro pre bežných používateľov neobjaví a preto je vhodné kontrolu optimalizácie úplne zastaviť.

Ako na to?

Spustite program na defragmentáciu diskov. Nájdete ho v ponuke Štart. Stačí napísať defrag.

windows defrag

Tlačidlom Zmeniť nastavenie (na našom obrázku ešte s názvom Zapnúť) sa zobrazí okno s aktuálne nastaveným plánom kontroly. Odškrtnite políčko Spustiť podľa plánu (odporúčané) a potvrďte tlačidlom OK.

windows defrag

Teraz je optimalizácia vypnutá a nebude sa zapínať ani kontrolovať stav diskov. Vždy, keď budete chcieť spustiť proces ručne, použijete tlačidlo Optimalizovať. Mnohí z vás ale máte SSD disky a tak nie je vôbec potrebné tento proces spúšťať. Prinajlepšom 1× ročne.

Prečítajte si aj:

Ako zálohovať súbory priamo cez Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár