Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pre väčšinu začínajúcich podnikateľov znamená fakturovanie dlhé vypisovanie údajov o zákazníkovi, klikanie položiek a cien a k tomu neistota, či pre nepozornosť neurobili chybu. Preto sú dnes čoraz obľúbenejšie fakturačné aplikácie, ktoré tvorbu faktúr zrýchľujú a zjednodušujú.

Vystavenie faktúry do minúty

Vo fakturačnej aplikácii stačí na vystavenie faktúry zopár údajov. Zadáte

  • IČO zákazníka,
  • tovar či služby, ktoré fakturujete,
  • a sumu, ktorú má zákazník zaplatiť.

Zvyšok program sám vyplní a spočíta. Proces však ešte viac urýchlite, ak si klientov a produkty evidujete v adresári a cenníku. Vtedy už nevypĺňate IČO ani sumu, ale ich iba vyberiete zo zoznamu.

Doklady podľa platnej legislatívy

Keď vypĺňate faktúry podľa stiahnutých šablón, nemáte záruku, že sú nastavené podľa platnej legislatívy. S fakturačnou aplikáciou to tak nie je.

Vývojári ju pravidelne aktualizujú podľa legislatívnych zmien (napr. zmena sadzieb DPH). Takisto pri každej vystavenej faktúre aplikácia skontroluje, či máte všetko vyplnené správne  a či vám nechýbajú žiadne povinné údaje.

Automatizácia = rýchlosť

Okrem rýchleho spracovania faktúr uľahčuje fakturačný program aj ďalšie činnosti spojené s podnikaním.

Vďaka prepojeniu s e-shopom program automaticky vystaví faktúru, len čo si zákazník objedná tovar, a sám mu doklad pošle.

Ak systém prepojíte so svojou bankou, spáruje vám platby s dokladmi. V aplikácii sa vám hneď premietnu do príjmov, a keď sa zákazník s platbou omešká, aplikácia mu pošle upomienku.

A v prípade, že fakturujete opakovane tým istým klientom rovnakú sumu za pravidelné služby, môžete si nastaviť šablónu. Program potom sám vytvára a odosiela faktúry vo vami zvolenom termíne.

Profesionálny vzhľad dokladov

Ak vám okrem správnosti faktúr a rýchlosti vystavenia záleží aj na vzhľade dokladov, je fakturačná aplikácia vhodnou voľbou. Vyberiete si z pripravených vzorov, ktoré môžete zladiť s farbami vašej značky. Prípadne pridáte logo, alebo vložíte svoj podpis.

Skôr ako sa do fakturovania s aplikáciou pustíte naostro, vyskúšajte si program na faktúry zadarmo. Napríklad na Slovensku obľúbený iDoklad je v základnej verzii dostupný zadarmo, a len čo sa vám biznis rozrastie, môžete prejsť na platené predplatné.

Značky: