Aktualizácie pre Windows 10 neinštalujte vždy

0

Ručné inštalovanie ovládačov je dobrovoľné.

O tom, že ponuka služby Windows Update sa mení, sme informovali dávnejšie. Vychádza v ústrety používateľom, ktorí chcú mať väčšiu kontrolu nad obsahom aktualizácií inštalovaných do systému. Voliteľné sú viditeľne oddelené a nenainštalujete ich s opravnými balíkmi, ktoré majú hodnotenie ako kritické.

Ako sa teda vyznať v tom, ktoré nainštalovať a ktoré nie? Z tohto pohľadu je to mätúce. Voliteľné aktualizácie si inštalovať nemusíte, no ak si na ne trúfate, nemali by spôsobovať žiadne riziko. To ale neplatí pre ovládače. Tie sú tiež voliteľné, no ich inštaláciu neodporúčame a otvorene ich inštaláciu neodporúča ani Microsoft.

Ide o akúsi záložnú možnosť vrátiť sa k nejakej starej verzii ovládačov, to v prípade, že s automaticky nainštalovanými máte problémy. My sme túto možnosť vyskúšali a v niektorých prípadoch sa staršie ovládače odmietli nainštalovať.

Namiesto toho systém zobrazil hlásenie o tom, že sa bude danú verziu ovládača pokúšať inštalovať priebežne. Naše odporúčanie je jasné, pokiaľ nemáte problémy s počítačom a systémom, voliteľné ovládače nemeňte. Takisto sa môžete vyhnúť aktualizáciám ktoré sú uvedené ako Preview.

Obrázky: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Ako opraviť obnovu systému Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár