Ako opraviť obnovu systému Windows 10?

1

Možno ste už zažili túto situáciu a nijako sa vám nepodarilo resetovať Windows.

Sám Microsoft má pre túto situáciu riešenie a popisuje ich na svojich stránkach. My dodávame, že sa netýka len verzie 2004. S podobnou situáciou sme sa stretli už v minulosti aj pri starších verziách.

Problém je nasledovný. Pokúsite sa obnoviť systém do „továrenského“ nastavenia cez Nastavenia – Aktualizácia a zabezpečenie – Obnovenie. Všetko prebieha na pohľad bez problémov, no neskôr sa zobrazí hlásenie o chybe. Bližšie nie je špecifikované, no dostanete informácie, že sa v systéme nevykonali žiadne zmeny.

Nezostáva nič iné, než systém reštartovať a spustiť ho tak, ako bol pred obnovou. Dobrou správou je, že súbory na disku stále zostali a naozaj nedošlo k zmenám. Na vyriešenie tejto situácie je potrebné otvoriť Príkazový riadok v režime správcu a zadať tento príkaz: dism /online /cleanup-image /restorehealth.

Náprava potrvá niekoľko minút na SSD disku. Po dokončení dostanete oznámenie a problém s možnosťou obnovy systému do výrobných nastavení by mal byť vyriešený.

Spustenie Príkazového riadku v režime správcu

cmd

Priebeh opravy na obnovenie systému

Zdroj: tip na námet poskytol server Živé.sk

Prečítajte si aj:

Ako stiahnuť najnovšiu verziu Windows 10 (október 2020)?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Rastislav Salamon on

    neviete mi poradit v com moze byt u mna problem? https://www.youtube.com/watch?v=YJv18kBf38o&feature=youtu.be tyzden PC funguje uplne bezchybne aj tyzden a potom niekolko dni „funguje“ tak ako vo videu, ked vsak stlacim po uplnom vypadku obrazu CTRL+ALT+DEL a dam spravcu uloh tak sa dostanem s5 a obraz sa mi zobrazi, stale mam vsak tie zelene bodky. Urobil som cistu novu instalaciu WIndows, ale nepomohlo to

Pridaj komentár