Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Líder na slovenskom poistnom trhu po 25-tich rokoch zmenil svoju centrálu. Allianz – Slovenská poisťovňa, člen skupiny Allianz, po rokoch vymenila ikonickú budovu na Dostojevského rade 4 v Bratislave za nové moderné priestory v bizniscentre Pribinova 19 v rámci štvrte Eurovea City v rovnakej lokalite na brehu Dunaja.

Potreba modernejších, udržateľnejších a energeticky efektívnejších priestorov, ale aj nový tzv. hybridný model práce, ktorý dnes zamestnanci Allianzu využívajú, boli hlavné dôvody prečo sa Allianz po štvrťstoročí rozhodla pre zmenu. „Aktuálna situácia a nové trendy na trhu práce nám ukázali, že pre nové spôsoby a kultúru práce naše doterajšie priestory už neboli postačujúce. Pre našich zamestnancov sme pripravili kvalitné, moderné a udržateľné pracovné priestory 21. storočia,“ vysvetľuje zmenu predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov.

Nová centrála Allianz disponuje certifikátom LEED GOLD (Leadership in energy and environmetal design), ktorý garantuje najvyššie parametre ochrany životného prostredia v súlade s ochranou a podporou duševnej pohody a fyzického zdravia osôb v nej pracujúcich. Metodika certifikácie hodnotí dopad budovy na okolie, spotrebu vody a energie, použité materiály či kvalitu vnútorného prostredia pre efektívnu prácu. Technická infraštruktúra novej budovy zodpovedá moderným inovatívnym technologickým parametrom s možnosťou jej efektívneho prevádzkovania.

Do nových priestorov na Pribinovej 19 sa v polovici októbra presťahovalo všetkých 550 zamestnancov bratislavskej centrály Allianzu. Úradná zmena sídla spoločnosti prebehne do konca roka.

Značky: