AMD dosiahlo najvyšší podiel na trhu procesorov od roku 2007

1

AMD sa pochválilo nedávnymi výsledkami podielu na trhu s CPU procesormi.

AMD zdieľalo informácie o aktuálnom trhovom podiele v segmente procesorov. Kľúčová informácia je, že spoločnosť dosiahla svoj najvyšší celkový podiel na trhu od roku 2007. Na informáciu upozornil portál Tomshardware.

Správa vychádza z finančných výsledkov spoločnosti AMD, ktorá informuje o tak razantnom náraste. Akciové zisky AMD sa však určite neobmedzujú len na segmente procesorov; spoločnosť si užíva úspech a začína prekonávať Intel v každom segmente, v ktorom s ním zápasí. Intel však stále trvá na tom, že AMD neberie ako konkurenciu a takisto sa pýši drastickým posunom vpred v produktovej oblasti k lacnejším desktopovým počítačovým čipom.

Pôsobivé zisky spoločnosti AMD na trhu s procesormi prišli ešte pred uvedením procesorov radu Zen 3 Ryzen 5000 na trh, o ktorých spoločnosť tvrdí, že zaujmú vedúce pozície proti Intelu v každej metrike – vrátane aj posledných noviniek Intel Gaming.

Intel zatiaľ nemá seberovného protivníka proti Ryzen 5000. To znamená, že AMD bude pravdepodobne vlastniť jeden z najnovších a najvýkonnejších procesorov, čo môže rýchlo navýšiť zisky. Vyzerá to tak, že pre Intel to bude dlhá zima.

Autor: Oliver Šuba

Zdroj: Tomshardware

Prečítajte si aj:

AMD Ryzen 5000 oficiálne: Najvýkonnejšie herné procesory na trhu

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Jeden komentár

  1. Poznámka pre autora: Keď prekladáte článok o najvyššom trhovom podieli amd, doplňte prosím aj samotnú hodnotu trhového podielu. Inak je to iba správa o ničom a človek aj tak musí prejsť na zdrojový článok.

Pridaj komentár