AMD sa pochválilo nedávnymi výsledkami podielu na trhu s CPU procesormi.

AMD zdieľalo informácie o aktuálnom trhovom podiele v segmente procesorov. Kľúčová informácia je, že spoločnosť dosiahla svoj najvyšší celkový podiel na trhu od roku 2007. Na informáciu upozornil portál Tomshardware.

Správa vychádza z finančných výsledkov spoločnosti AMD, ktorá informuje o tak razantnom náraste. Akciové zisky AMD sa však určite neobmedzujú len na segmente procesorov; spoločnosť si užíva úspech a začína prekonávať Intel v každom segmente, v ktorom s ním zápasí. Intel však stále trvá na tom, že AMD neberie ako konkurenciu a takisto sa pýši drastickým posunom vpred v produktovej oblasti k lacnejším desktopovým počítačovým čipom.

Pôsobivé zisky spoločnosti AMD na trhu s procesormi prišli ešte pred uvedením procesorov radu Zen 3 Ryzen 5000 na trh, o ktorých spoločnosť tvrdí, že zaujmú vedúce pozície proti Intelu v každej metrike – vrátane aj posledných noviniek Intel Gaming.

Intel zatiaľ nemá seberovného protivníka proti Ryzen 5000. To znamená, že AMD bude pravdepodobne vlastniť jeden z najnovších a najvýkonnejších procesorov, čo môže rýchlo navýšiť zisky. Vyzerá to tak, že pre Intel to bude dlhá zima.

Autor: Oliver Šuba

Zdroj: Tomshardware

Prečítajte si aj:

AMD Ryzen 5000 oficiálne: Najvýkonnejšie herné procesory na trhu