Výhody bezpečných smartfónov bude mať viac používateľov.

Podobne ako predchádzajúce verzie, aj v tomto prípade bude dostupný Android 10 vo verzii Go. S ním príde aj šifrovanie zariadenia. Problémom v minulosti bol fakt, že šifrovanie citeľne spomalilo celé zariadenie.

Najmä ak sa bavíme o čítaní a zápise dát na úložisko telefónu. Google o novom šifrovaní hovorí na svojom blogu.

Android 10 Go Edition má byť podľa Googlu o 10 % rýchlejší ako predchádzajúca verzia. To však stále nebude stačiť na to, aby ste mali plne šifrovaný smartfón a zároveň sa dal dobre používať. Aj preto Google využije šifrovanie s názvom Adiantum.

Určené bude špeciálne pre základné smartfóny. To sú najlacnejšie z nich, často určené pre indický trh a krajiny s postupným rozvojom budúcich technológií. Lepšie zabezpečenie bez kompromisov bezpečnosť alebo výkon tak získa obrovská masa ľudí. Práve taká, ktorá si kupuje najlacnejšie zariadenia z rodiny smartfónov.

Ak si teda v budúcnosti kúpite smartfón s Android 10 Go Edition, budete mať rovnakú úroveň zabezpečenia svojich údajov v úložisku ako používatelia štandardnej verzie Android 10.

Zdroj + titulný obrázok: Google Blog

Prečítajte si aj:

Google: Samsung, Sony a ďalší výrobcovia prinesú aktualizácie na Android 10 do konca tohto roka

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.