Android 10 pre Sony Xperia XZ3 a XZ2 sa možno oneskorí: Dôvodom sú chyby v systéme

2

Používatelia telefónov sa sťažujú na problémy.

Sony prisľúbilo aktualizáciu na Android 10 pre zariadenia Xperia 1, 5, 10, 10 Plus, XZ3 a rodinu Xperia XZ2. Väčšina z týchto telefónov už aktualizáciu na najnovší Android dostala, Sony ju teraz distribuuje pre modely XZ3 a XZ2.

Prvá várka používateľov, ktorí už aktualizáciu dostali, sa však sťažuje na problémy s pomalým snímačom odtlačkov prstov, náhodným zatváraním aplikácií a samovoľným resetovaním nastavení. Na problémy upozornil portál Android Police.

Aktualizácia na Android 10 pre XZ2 a XZ3 tiež v niektorých prípadoch spôsobuje oneskorené doručovanie notifikácií či nadmerné vybíjanie batérie. Nie je preto prekvapujúce, že sa Sony rozhodlo distribúciu aktualizácie pozastaviť – minimálne v Japonsku.

V praxi to znamená, že pokiaľ vlastníte Xperiu XZ2 či XZ3 a ešte stále čakáte na najnovší Android, čakanie sa možno predĺži. Je to však lepšie riešenie, ako dostať aktualizáciu, ktorá zhorší kvalitu zážitku z používania telefónu.

Ako to už v prípade aktualizácií býva, nie všetky spomenuté nedostatky sa automaticky prejavia na všetkých smartfónoch radu XZ2 či XZ3. Jeden z čitateľov nám v komentári pod článkom uviedol, že aktualizáciu na Xperiu XZ2 dostal už v polovici januára a doteraz nezaznamenal žiadne problémy.

Zdroj: Android Police

Prečítajte si aj:

Recenzia Sony Xperia XZ3: V znamení symetrie a s OLED displejom

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. android 10 pouzivam na xz2 od orange od polovice januára a nezaznamenal som žiaden spomínaný problem. vydrz baterie je omnoho lepsia ako pri 9, dosahuje s prehladom viac ako 4 dni.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>