Android 11: Google testuje podporu celkom nového ovládania smartfónov

0

Staré známe gesto, no na novom mieste.

Dvojité poklepanie bude možné aplikovať už aj na zadnej stene smartfónu. S prvým náhľadom systému Android 11 sa začína objavovať čoraz viac pripravovaných funkcií. Poslednou z nich je nové gesto dvojitého poklepania, ktoré je možné vykonať na zadnej strane zariadenia. Predvolenou funkciou je spustenie  Asistenta Google, ale táto možnosť sa dá premapovať tak, aby sa otvorila aj aplikácia fotoaparátu. Nová funkcia nesie označenie Columbus a zdá sa, že na začiatku sa bude nachádzať exkluzívne iba v Pixel smartfónoch spoločnosti Google.

Spôsob, akým táto funkcia funguje, je stále záhadou. No zdá sa, že môže zachytávať poklepanie prostredníctvom senzorov zrýchlenia alebo gyroskopu, takže pre svoje fungovanie nebude potrebovať žiadny špeciálny hardvér. Z videa je zrejmé, že funkcia bude dostupná aj v prípade, že na zariadení bude nasadené ochranné puzdro.

Vývojári, ktorí novinku vyskúšali tvrdia, že túto funkciu je možné spustiť aj v prípade, že je obrazovka smartfónu vypnutá. Na druhej strane sa uvádza, že citlivosť na zachytenie gesta je dosť vysoká, čo vedie k náhodnému spusteniu predvolených aplikácií.

Zdroj: GSMArena

Titulný obrázok: Mashable India

Prečítajte si aj:

Windows 10 mení vzhľad. Je tu obrovská zásoba nových ikon

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár