Windows 10 mení vzhľad. Je tu obrovská zásoba nových ikon

1

Používatelia testovacej verzie Windows majú pohľad na inovované ikony.

Týka sa to verzie Windows 10 Build 19569.1000, ktorá je súčasťou uvoľňovania Fast Ring. Teda rýchlych aktualizácií s prednostne vypúšťanými novinkami. Zároveň sú však tieto verzie najviac rizikové z pohľadu chybovosti. Na nové ikony upozorňuje server WinAero.

windows 10 new icons

Súbor nových ikon vo Windows 10. Zdroj: Microsoft

Po zmenách v programoch balíka Office pre PC a smartfóny je tu ďalšia zmena, tento raz pre operačný systém. Zmena nie je úplným prekvapením, Microsoft prechod na nový vzhľad ohlasovala už pred viac ako rokom a v minulosti sme videli nové ikony pre aplikácie ako Váš telefón, Budíky a hodiny, Kalkulačka alebo napríklad Pošta a Kalendár.

windows 10 new icons

Súbor nových ikon vo Windows 10. Zdroj: Microsoft

Cieľom firmy je priniesť konzistentný dizajn v rámci rodiny produktov Office a Windows. Tým, že Windows obsahuje množstvo pozostatkov zo svojej minulosti a predchádzajúcich verzií, je zmena postupná. Ikony a to ako systém vyzerá je dôsledok ešte verzií ako Windows 2000, najviac však Windows 7.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Prejdite na Windows 10 zadarmo

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Marek Hrabovský on

    Typické pre Microsoft. Miesto toho čo by mal riešiť problémy s hlavnými aktualizáciami a dočasnou podporou pre Win 7 ide riešiť vizuálny obsah jednotlivých ikon. Iróniu toho všetkého je desať servisných balíkov pre jadro NT a desať verzií pre Windows 10. Týmto spôsobom nevedia, ktorou cestou sa vydať. Kým pri inštalácií SP ste aspoň vedeli čo sa inštalovalo teraz len inštalujete, ale neviete čo dodatočne si to musíte naštudovať. Jediné čím Microsoft absentuje je opatrnosť vo svojich rozhodnutiach.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>