Android Oreo Go: Odľahčený operačný systém pre rozvojové krajiny

0

Oreo Go sa dočkajú predovšetkým lacnejšie mobilné telefóny predávajúce sa v Indii.

V súčasnosti využíva v Indii operačný systém Android ďaleko viac ľudí než v USA. Vzniká tak potreba viac myslieť aj na rozvojové krajiny, kde nie je dostupný vysokorýchlostný 4G internet a nie každý človek si zároveň môže dovoliť kúpiť drahý smartfón s veľkou pamäťou a výkonom.

Vďaka týmto problémom v rozvojových krajinách Google pripravil odľahčenú verziu svojho najnovšieho operačného systému Android Oreo. Novinku dostanú predovšetkým menej výkonné smartfóny s nízkou pamäťou predávajúce sa v Indii.

Okrem toho spoločnosť Google v poslednej dobe pripravila sériu aplikácií s prívlastkom „Go“. Jedná sa napríklad o YouTube Go, Google Maps Go či Gmail Go. Všetky tieto aplikácie majú výrazne menšiu veľkosť než ich klasické verzie. Pre aplikácie „Go“ bol zároveň spustený aj špeciálny Google Play Store, kde používatelia môžu nájsť aj aplikácie od iných výrobcov, ako je Facebook.

Google v poslednej dobe sa zároveň snažil povzbudiť vývojárov, aby mysleli aj na rozvojové trhy a pripravili tak aj menej náročné verzie ich aplikácií.

Zdroj: Mashable

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár