Antivírus od Microsoftu sa bude aktualizovať jednoduchšie

0

Aktuálny antivírus by mal byť jedným zo základov nového obrazu OS.

Microsoftnástroj, ktorým to pri inštalačných obrazoch dosiahnete. Výrobca Windows hovorí o tom, že pripravený obraz je zraniteľný oveľa viac, ak nemá najnovšie vírusové definície a verziu antivírusu.

Výrobcovia a správcovia vo firmách tak zabezpečia, aby ich dávnejšie inštalačné médiá boli aktuálne po bezpečnostnej stránke. Netreba ich celé meniť, postačí len nahradiť staré súbory Windows Defendera tými novými.

Ide o tzv. Anti-Malware Update program, ktorý bude podporovať Windows 10 (Enterprise, Pro a Home), Server 2019 a 2016. Presný návod nájdete priamo na stránkach venovaným tomuto nástroju.

Podporované sú obrazy WIM (Windows Imaging Format) a VHD (Virtual Hard Disk) formáty. Na implementáciu balíčka, ktorý má približne 100 MB potrebujete systémový nástroj PowerShell minimálne vo verzii 5.1.

Zdroj: Microsoft

Prečítajte si aj:

Windows 10 dostane monitorovanie zdravotného stavu diskov

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár