Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Všetci užívatelia štátnej mobilnej aplikácie Slovensko v mobile dnes dostali notifikáciu: „Nezabudnite na podanie daňového priznania do 31. marca.“ Táto notifikácia však nie je obsahovo ani vecne správna.

Riadny termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických a právnických osôb je totiž v tomto roku 2. apríla. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sa za uverejnenie nesprávnej informácie používateľom aplikácie ospravedlňuje.

Nesprávna notifikácia bola odoslaná automaticky z kalendára, ktorý pripravovali ešte v roku 2022 pod vedením bývalej ministerky Veroniky Remišovej. Lenže tím pod vedením pani ministerky nemyslel na to, že udalosti v kalendári by sa mohli meniť. Jedinou možnosťou, ako kalendár upraviť, je jeho kompletné vymazanie, čo by však mohlo negatívne ovplyvniť funkčnosť celej aplikácie.

„Toto je len malý príklad nástražných mín, ktoré na ministerstve každodenne po pani Remišovej nachádzame. Zanechala nám tu štátnu IT firmu v niekoľkomiliónovej strate, nefunkčné nepoužiteľné IT systémy, za ktoré zaplatila milióny,“ povedal minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši. 

Aplikáciu Slovensko v mobile si stiahlo viac ako 200 000 používateľov.

Značky: