Apple sa pri OLED paneloch začne viac spoliehať na LG a BOE

0

Dodávky komponentov od viacerých výrobcov majú čoraz väčší zmysel.

Za ostatných pár rokov sa Apple pri dodávkach OLED panelov pre iPhony spoliehal predovšetkým na konkurenčný Samsung. Kórejská spoločnosť ich v minulom roku dodala až 78 % z ich celkového počtu. Nová správa z The Elec tvrdí, že Apple sa snaží dodávky OLED displejov viac rozdeliť aj medzi výrobcov LG Display a BOE.

Samsung pritom aj naďalej zostane dodávateľom číslo jeden v oblasti OLED panelov pre budúce iPhony so 65,1 % podielom z celkového počtu dodávok. Dvaja konkurenti sa však dočkajú zvýšeného podielu. 

Predpokladá sa, že LG Display sa bude musieť uspokojiť s 29,6 % podielom, zatiaľ čo na BOE zvýši 5,3 % podiel z celkového množstva dodávok. Apple pre svoje nové telefóny údajne získal celkové množstvo OLED panelov vo výške 169 miliónov kusov, pričom 110 miliónov z nich dodá spoločnosť Samsung. Zvyšných 50 miliónov dodá LG a 9 miliónov BOE.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Nový iPad Pro je tu: Dostal procesor Apple M1 a Mini-LED displej

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár