Ľudia milujú televíziu, hovorí Tim Cook. Aj preto vznikla táto novinka, ktorá našim existujúcim, ale aj novým zákazníkom ponúkne množstvo kvalitného obsahu v najlepšej možnej obrazovej a audio kvalite. Časť prezentácie si zobral na plecia aj Steven Spielberg.

Okrem toho bude táto aplikácia/služba dostupná na všetkých Apple platformách a zariadeniach (iPhone/iPad/Macbook/iMac/Apple TV). Aplikácia Apple TV+ zoskupuje obrovské množstvo video obsahu – od filmov, cez seriály, až po rôzne prírodopisné dokumenty. Tento obsah budete môcť pozerať on-line, ale aj off-line, čo je v prípade takejto služby nevyhnutný krok. Výhodou je aj to, že budete platiť iba za to, čo skutočne využijete. Do ponuky bude zahrnutý aj video obsah z iTunes.

Vítanou novinkou je integrácia rôznych televíznych staníc – Apple TV Channels (približne 100 televíznych programov) ktoré budete môcť sledovať on-line (princíp IP-TV). Každopádne bude zaujímavejší konkrétny a hlavne nový video obsah v podobe rôznych filmových premiér a seriálov.

Apple bude mať v ponuke aj obsah, ktorý vznikol pod jeho taktovkou za účasti známych a aktuálne veľmi obľúbených herečiek a hercov, ktorí sa objavili aj na pódiu, aby prezentáciu oživili. Vidieť sme tu mohli napr. Jennifer Aniston, Renne Whitherspoon, Alfre Woodard, Saru Bareilles a obľúbenú Oprah Winfrey. Mužskú časť zastupoval Steven Spielberg, J.J. Abrams, Steve Carell, Janos Momoa a Kumail Nanjiani. Všetky spomenuté osobnosti a mnohé ďalšie uvidíme v pripravovanom obsahu, ktorý ponúkne exkluzívne iba Apple.

Apple TV+ má byť veľmi dobre optimalizovaná služba, ktorá bude sledovať vašu aktivitu, na základe ktorej vám bude odporúčať nový obsah, ktorý by sa vám mohol páčiť. Apple aj tu pripomína, že nezisťuje a nezhromažďuje žiadne dáta o používateľoch – ide o klasické strojové učenie, ktoré sa neustále zdokonaľuje. Na základe strojového učenia budete dostávať (ak to povolíte) aj relevantné notifikácie o novom obsahu, ktorý by vás mohol zaujímať, aby vám nič neuniklo.

Apple nezabúda ani na najmenších, pre ktorých pripravil samostatnú detskú sekciu s množstvom obsahu. Ak bude túto službu využívať vaše dieťa na separátnom zariadení, tak mu taktiež bude odporúčaný nový obsah na základe toho, čo najviac sleduje. Je to bežná praktika, ktorú poznáme aj z iných stream/tv služieb alebo YouTube (tu nefunguje až tak dobre). Samozrejmosťou bude rodinné zdieľanie s rodinnými príslušníkmi a tým pádom aj výhodnejšie mesačné predplatné (cenu zatiaľ nepoznáme).

A čo je na tom najlepšie? Apple TV+ bude fungovať aj na konkurenčných zariadeniach (smart televízoroch) Samsung, LG, Sony alebo Vizio. Na záver dodajme, že aj táto novinka bude oficiálne spustená až na jeseň tohoto roku, pričom bude dostupná pre viac ako 100 krajín sveta. Na počiatku spustenia by to malo byť iba 10 krajín. Dúfame, že neskôr tam pribudne aj Slovensko.

Prečítajte si aj:

Apple Arcade: Exkluzívna ponuka herných titulov bez reklám a otravných nákupov

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE