Ak sa radi hráte, tak táto novinka vás zrejme poteší. Apple rozširuje existujúci AppStore o novú položku – Apple Arcade, ktorá bude zoskupovať nové, ale hlavne exkluzívne herné tituly, ktoré budú neustále pribúdať.

Na AppStore je aktuálne viac ako 300 000 hier, ktoré hrá 1 bilión hráčov. Zaujímavé čísla. To však Apple nestačí a skutočne náruživým hráčom chce poskytnúť ešte viac herného zážitku, hrania bez reklám, a tiež bez otravných nákupov v aplikáciách. To má vyriešiť Apple Arcade, ktorá bude súčasťou AppStoru, pričom ide o platenú službu, ktorá bude absolútne bez reklám a hneď v úvode ponúkne viac ako 100 zaujímavých hier s perfektnou grafikou, ktoré môžete hrať on-line, ale aj off-line, čo je veľkou výhodou!

A to nie je všetko. Táto služba je multiplatformová, čo umožní plynulé prechádzanie medzi rôznymi Apple zariadeniami. Ak sa začnete hrať ma MacBooku alebo Apple TV, kľudne si môžete vašu rozohranú hru dokončiť neskôr na iPhone alebo iPade – v úplnej jednoduchosti a plynulosti. To znamená, že Apple Arcade bude dostupná na všetkých zariadeniach. Zaujal  nás aj jeden benefit predplatného (cenu zatiaľ nevieme) – platí iba jeden člen rodiny, ale službu môžu využívať ďalší piati. Ak máte deti, ktoré budú Apple Arcade využívať, tak ich môžete kontrolovať pomocou funkcie – čas pred obrazovkou. Obmedziť môžete čas hrania a z časti aj obsah.

Aj v tejto prezentácii sa hovorilo o bezpečnosti, ktorá je veľmi dôležitá. Apple sa zaručuje, že nebude zbierať žiadne údaje o hráčoch, žiadne osobné dáta ani nič podobné. Novinka bude dostupná na jeseň tohoto roku pre viac ako 150 krajín sveta. Pre aké konkrétne, aká bude cena predplatného a či bude služba dostupná aj na Slovensku sa dozvieme až neskôr (v tomto prípade je väčšia pravdepodobnosť dostupnosti na našom trhu).

Prečítajte si aj:  

Apple Card: Multifunkčná platobná karta s rôznymi výhodami. Bez poplatkov!

Značky:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE