Pozrite si, čo dokážu hodinky Apple Watch.

Hodinky Apple Watch sa síce ešte nedajú kúpiť, stane sa tak až 24. apríla 2015 a aj to len pre vybrané krajiny, medzi ktoré Slovensko nepatrí. Hodinky však bude možné predtým vidieť v obchodoch Apple Store po celom svete a firma pripravila aj výukové videá na ich ovládanie. Zatiaľ sú štyri – predstavenie hodiniek, práca so správami, nastavenie ciferníku a digitálny dotyk. Značnú časť videa zaberá aj vysvetlenie prvku Digital Crown, čo je mechanické koliesko/tlačidlo na pravej strane hodiniek a spĺňa podobnú funkciu ako to bolo na originálnej verzii prehrávača iPod. Budú však pribúdať ďalšie videá. Výrobca si od týchto hodiniek sľubuje naozaj veľa a zdá sa, že aj používatelia sú pripravení vytiahnuť svoje peňaženky.

Predobjednávky začínajú minútu po polnoci 10, apríla 2015. Tí, ktorí budú mať rezerváciu, ich dostanú v rovnaký deň ako prídu do obchodov. Apple v piatok potvrdil, že predaj v obchodoch bude len na objednávku, hodinky sa nebudú dať kúpiť „len tak“. V kamenných Apple obchodoch teda budú len tie kusy, ktoré si zákazníci dopredu objednajú. Nebudú existovať typické rady pred obchodmi, ako je to pri predaji nového iPhone. Od 10. apríla sa budú dať nové hodinky osobne vyskúšať, pričom budete mať k dispozícii časový interval 15 minút na skúšku (pre drahšie hodinky dokonca až hodinu :))

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.