Apple uvoľňuje iOS 11.2. Prináša Apple Pay Cash, rýchle bezdrôtové nabíjanie i opravu chýb

1

Zvykom Apple je uvoľňovať aktualizácie iOS vždy v utorok. Dôvodom dnešného (sobota, 2.12.2017) vypustenia najaktuálnejšej verzie mobilného operačného systému má byť problém so samovoľným reštartom iPhonov, ktorý spôsobovala chyba vo verzii iOS 11.1.2.

iOS 11.2 je vonku a môžete si ho stiahnuť počnúc dnešným dňom. Aké vylepšenia prinesie? Medzi najatraktívnejšie novinky bezpochyby patrí podpora služby Apple Pay Cash. Ide o šikovnú funkcionalitu, ktorá prostredníctvom aplikácie Správy, respektíve Siri umožní posielanie peňazí, žiadanie o platby i prijímanie peňazí medzi vami a vašimi priateľmi alebo rodinou. Netešme sa však predčasne, nakoľko táto funkcia bude momentálne dostupná iba v USA. Termín prípadného rozšírenia šikovnej funkcie aj do iných krajín zatiaľ Apple neoznámil.

Ďalšou užitočnou novinkou je implementácia podpory rýchlejšieho bezdrôtového nabíjania modelov iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X pomocou kompatibilného príslušenstva tretích strán. Majitelia horúcej novinky iPhone X sa ďalej môžu tešiť na tri nové Live pozadia. Ďalšími plusmi sú vylepšenie stabilizácie videokamery, podpora pre automatický prechod na nasledujúcu epizódu rovnakého podcastu v aplikácii Podcasty či nový dátový typ v HealthKite pre prekonanú vzdialenosť v prípade zimných zjazdových športov.

Apple nezabúda ani na nepočujúcich, respektíve osoby s poruchami sluchu, ktorých poteší podpora telefónnych hovorov s protokolom RTT (Real Time Text). Vylepšenia sa dočkala aj stabilita aplikácie Kalendár a VoiceOveru v aplikáciách Správy, Nastavenia, App Store a Hudba.

Okrem nových funkcií aj opravy chýb

Okrem nových užitočných funkcií a rozličných vylepšení prináša update softvéru aj opravy mnohých problémov. Okrem opravy samovoľne sa reštartujúcich iPhonov, iPadov či iPodov sú to napríklad:

  • oprava problému, pri ktorom Mail mohol zdanlivo hľadať nové správy aj po dokončení ich sťahovania
  • oprava problému, ktorý mohol spôsobovať opätovné zobrazovanie vyčistených hlásení z Exchange účtov v aplikácii Mail
  • oprava problému, pri ktorom sa po otvorení aplikácie Nastavenia mohla zobraziť prázdna obrazovka
  • oprava problému, ktorý mohol brániť v prechode na zobrazenie Dnes alebo Fotoaparát potiahnutím na zamknutej ploche
  • riešenie problému, ktorý mohol brániť zobrazeniu ovládacích prvkov apky Hudba na zamknutej ploche
  • riešenie problému, ktorý mohol používateľom brániť vo vymazávaní najnovších fotiek pri prekročení kapacity úložiska v iCloude
  • riešenie problému v apke Správy, pri ktorom mohla klávesnica prekryť poslednú správu
  • oprava problému v apke Kalkulačka, pri ktorom mohlo rýchle zadanie čísiel viesť k nesprávnym výsledkom
  • riešenie problému, pri ktorom mohla klávesnica reagovať spomalene

Veľkosť aktualizácie sa môže líšiť v závislosti od použitého modelu. Kým u iPhonu 5S je to 330 MB, tak napríklad pri iPhone 8 ide o takmer dvojnásobný objem dát.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Tipy a triky pre iOS 11

 

 

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.

Jeden komentár

  1. Stále mám problém so systémovými ikonami, telefón alebo kontakty sem tam ikona stmavne ( akoby hibernovala) až po kliknutí na ňu zosvetlie, ako všetky ostatné. Tento problém pretrváva od prechodu z iOS 10… na iOS 11 a ani veria 11.2 to neopravila.

Pridaj komentár