Snímač EKG pomohol odhaliť vážne zdravotné problémy muža z Nemecka.

Elektrokardiogram bol v rámci Európy spustený len minulý týždeň a krátko na to pomohol zachrániť prvý ľudský život. Podľa dostupných informácií, hodinky Apple Watch zaznamenali u ich majiteľa neobvyklé správanie v srdcovom rytme. Muž sa tak rozhodol vyhľadať lekára, ktorý následne vďaka profesionálnemu EKG prístroju očakávanú diagnózu potvrdil. Hodinky Apple Watch tak dokázali, že dokážu spoľahlivo pomôcť pri diagnostike predsieňovej fibrilácie. Spomínaná choroba je najčastejšou formou nepravidelného srdcového rytmu, na ktorú bežne pacienti predčasne umierajú.

Funkcia EKG v hodinkách Apple Watch pomáha s diagnostikovaním zdravotného stavu pacientov už na dvoch kontinentoch. Podobne ako v Nemecku, takisto v Spojených štátoch pomohli hodinky odhaliť neobvyklé zmeny v zdravotnom stave ich používateľov.

Monitorovanie EKG je umožnené elektródami v zadnom kryte a digitálnou korunkou v najnovšej štvrtej generácii hodiniek. Po umiestnení používateľovej špičky prstu na korunku, začne 30 sekundové monitorovanie srdca.

Zdroj: CultOfMac

Prečítajte si aj:

Inteligentné hodinky Apple Watch by mali dostať v najbližších mesiacoch vlastnú aplikáciu na monitorovanie spánku