Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Viac slobody, menej gravitácie: Najtenší ultraprenosný notebook s OLED displejom na svete, Zenbook S 13 OLED, má hrúbku iba 1 cm a hmotnosť 1 kg
  • Legendárna spolupráca:ASUS a A Bathing Ape® oznámili špeciálnu edíciu ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition s pribaleným príslušenstvom
  • Poháňané technológiou Intel® Evo: Získajte najlepší používateľský zážitok s Intel Evo. ASUS sa spojil so spoločnosťou Intel, aby vytvoril notebooky s výnimočným výkonom
  • Viac starostlivosti, menší vplyv na životné prostredie: Recyklované materiály a zodpovedná výroba zabezpečujú minimálny vplyv na životné prostredie

ASUS oznámil najnovšie notebooky radu Zenbook a Vivobook na tlačovej konferencii Thincredible. Zenbook S 13 OLED (UX5304) debutoval ako najtenší ultraprenosný notebook s OLED displejom na svete[i] a nanovo definoval pojem ultraprenosný notebook. Najnovšie notebooky Zenbook a Vivobook sú vybavené úžasnými novými ASUS Lumina OLED displejmi, technológiou ASUS IceCool a extrémne odolnými a unikátnymi dizajnmi.

Zenbook S 13 OLED má hrúbku iba 1 cm[ii] a hmotnosť iba 1 kg[iii]. Tento notebook s certifikáciou Intel® Evo prináša výnimočný výkon, výdrž batérie, udržateľnosť a ASUS Lumina OLED displej v ultrakompaktnom šasi. 63 Wh batéria s celodňovou výdržou a plnohodnotná výbava I/O portov z neho robí perfektného spoločníka pre každého, kto vyžaduje maximálnu prenosnosť. Medzi novinky radu Zenbook patrí aj Zenbook 14X OLED (UX3404), kompaktný a dobre prenosný notebook s vysokým výkonom, a Zenbook 14 Flip OLED (UP3404), konvertibilný ultraprenosný notebook s výnimočnou všestrannosťou.

Predstavené boli tiež notebooky Vivobook S 14 OLED (K5404) a Vivobook S 15 OLED (K5504). Tieto štýlové tenké a ľahké notebooky ponúkajú vysoký výkon, brilantné ASUS Lumina OLED displeje, unikátne dizajny a certifikáciu Evo pre najlepší používateľský zážitok. Vo výbave majú procesor až 13. generácie Intel Core i9-13900H, 2,8K 120 Hz ASUS Lumina OLED displej a 75 Wh batériu. Vivobook S 15 OLED je dostupný s voliteľnou diskrétnou grafickou kartou Intel Arc. Vivobook S 14 OLED a Vivobook S 15 OLED disponujú tiež vojenskou certifikáciou odolnosti a 180° pántom.

Na podujatí bola oznámená aj vzrušujúca spolupráca medzi spoločnosťou ASUS a známou značkou street oblečenia A Bathing Ape ® (BAPE®). Jej výsledkom je špeciálna edícia ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition. Je to vôbec prvýkrát, čo sa značka BAPE® spojila, aby uviedla na trh notebook, a ten prichádza práve v čase jej 30. výročia. Tento notebook oslavuje radostnú, kreatívnu a autentickú estetiku a spája energické a živé štýly, ktoré sú spoločné pre BAPE® aj notebooky radu Vivobook. BAPE® Edition prichádza v módnom farebnom vyhotovení a obsahuje príslušenstvo vrátane tašky, myši, figúrok a ďalších vecí. Táto spolupráca určite ohromí svet (Wow the World) svojím jedinečným a štýlovým dizajnom, ktorý je ideálny pre používateľov túžiacich po autenticite a kreativite.

Zenbook: ultraprenosné notebooky, ktoré nanovo definujú prenosnosť

Neuveriteľné vychádza zvnútra

Úžasné inovácie ako Zenbook S 13 OLED sú dokonalým stelesnením kréda Incredible Comes From Within notebookov rodiny Zenbook. Celý produktový rad je navrhnutý a vytvorený pre tých, ktorí túžia po neuveriteľnom, a nanovo definuje nové priemyselné štandardy prenosnosti, výkonu a výdrže batérie s úžasnými ASUS Lumina OLED displejmi.

Toto dedičstvo vychádza zo spolupráce spoločností ASUS a Intel pri navrhovaní notebookov Ultrabook® z roku 2011 a dnes ho dokonale ilustrujú ultratenké a ultraľahké notebooky s certifikáciou Evo, ktoré aj napriek tenkému a ľahkému šasi nijako neobmedzujú ich schopnosti. Rovnako ako Zenbook S 13 OLED celý rad Zenbook sa môže pochváliť najnovšími inováciami, procesormi, najlepším spracovaním a dokonalým prémiovým zážitkom pre tvorcov a tých, ktorí sú neustále na cestách.

Nové úžasné ASUS Lumina OLED displeje

ASUS počas podujatia predstavil ASUS Lumina OLED displeje, nové označenie pre OLED displeje s najlepším používateľským zážitkom. Ich názov zdôrazňuje jedinečné výhody ASUS OLED displejov, ktoré ponúkajú vynikajúci vizuálny zážitok presahujúci štandardy tradičných OLED displejov. Vďaka presnejším, adaptívnejším a spoľahlivejším funkciám je Zenbook S 13 OLED ideálnym príkladom dokonalosti, ktorú ponúkajú ASUS Lumina OLED displeje.

Okrem tradičných výhod displejov OLED, ako je vyšší kontrastný rozsah a širší rozsah farieb, disponujú ASUS Lumina OLED displeje certifikáciami Pantone® Validated, VESA DisplayHDR True Black a majú továrenskú kalibráciu pre presnejšie podanie farieb s hodnotou Delta E < 1[iv]. Aplikácia na správu farieb, ASUS Splendid, a technológie OLED Power Saving a ASUS Tru2Life poskytujú lepšie a prispôsobivejšie nástroje. Certifikácia TÜV Rheinland na tlmenie modrého svetla, technológia proti vypáleniu ASUS OLED Care a odolnosť na úrovni amerických vojenských štandardov zvyšujú ich spoľahlivosť a pomáhajú dlhodobo zachovať ich kvalitu a komfort. ASUS tiež poskytuje bezplatnú výmenu OLED displeja v prípade akýchkoľvek problémov s vypálením počas záručnej doby[v].

Zenbook S 13 OLED (UX5304):

Zenbook S 13 OLED (UX5304) je najtenší 13-palcový notebook s OLED displejom na svete a zároveň je to najekologickejší Zenbook v histórii. Tento sofistikovaný Zenbook s rekordne malou hrúbkou iba 1 cm a superľahkým šasi s hmotnosťou iba 1 kg je stelesnením ultraprenosného dizajnu v úplne novej sivej farbe Basalt Gray a klasickej modrej farbe Ponder Blue. Je tiež navrhnutý s ohľadom na životné prostredie a pri jeho konštrukcii sa používajú recyklované kovy a plasty a udržateľné obaly s certifikáciou FSC.

Farebná verzia Basalt Gray využíva exkluzívny a revolučný materiál ASUS Plasma Ceramic Aluminum, ktorý ekologickou metódou na báze kúpeľa transformuje hliníkové veko. Tento proces zvyšuje odolnosť proti opotrebovaniu, ochranu proti korózii, zlepšuje tepelný manažment, tvrdosť a životnosť a zároveň dodáva prirodzený vzhľad a pocit, ktorý je špecifický pre rodinu Zenbook.

Zenbook S 13 OLED (UX5304) s certifikáciou Evo poháňa procesor až 13. generácie Intel Core i7 v kombinácii s 32 GB LPDDR5 RAM a 1 TB PCIe® 4.0 x4 SSD úložiskom. K dispozícii je plnohodnotná I/O portová výbava a 63 Wh batéria s dlhou výdržou. Zenbook S 13 OLED disponuje nádherným 2,8K (2 880 x 1 800) ASUS Lumina OLED displejom s pomerom strán 16 : 10  a certifikáciami Dolby Vision, Pantone® Validated a VESA DisplayHDR True Black 500.

Zenbook 14X OLED (UX3404)

Zenbook 14X OLED (UX3404) predstavuje pevný základ pre mobilný život. Tento výkonný notebook s tenkým a ľahkým šasi je k dispozícii v dvoch farbách: v béžovej Sandstone Beige a sivej Inkwell Gray. Béžová verzia má veko vyrobené z nového ekologického materiálu Plasma Ceramic Aluminum s povrchovou úpravou pripomínajúcou keramiku a kameň.

Zenbook 14X OLED má certifikáciu Evo a ponúka neuveriteľný výkon v tenkom a ľahkom šasi s procesorom až 13. generácie Intel Core i9-13900H, grafickou kartou NVIDIA® GeForce® RTX 3050, 32 GB LPDDR5 pamäte a 1 TB PCIe 4.0 SSD úložiskom. K dispozícii je tiež väčší 14,5-palcový 16 : 10 2,8K 120 Hz ASUS Lumina OLED displej a 70 Wh batéria s 10-hodinovou výdržou.

Zenbook 14 Flip OLED (UP3404):

Všestranný Zenbook 14 Flip OLED ponúka všetko, čo používatelia potrebujú pre svoj rušný životný štýl na cestách. Jeho kompaktné a elegantné šasi obsahuje väčší 14-palcový 16 : 10 2,8K ASUS Lumina OLED dotykový displej s certifikáciou Pantone Validated pre verné podanie farieb a podporuje MPP 2.0 stylus so 4 096 úrovňami tlaku pre presné písanie a kreslenie. Zenbook 14 Flip OLED má certifikáciu Evo, využíva najnovší procesor 13. generácie Intel Core, ponúka najlepšiu batériu vo svojej triede s kapacitou 75 Wh a má šasi s hmotnosťou iba 1,5 kg a hrúbkou iba 15,9 mm s 360° pántom pre bezproblémovú všestrannosť. Vo výbave sú tiež reproduktory s certifikáciou Harman Kardon a technológiou Dolby Atmos® pre úžasný zvuk a krištáľovo čisté konferencie. Jednoducho, Zenbook 14 Flip OLED poskytuje používateľom viac výkonu a všestrannosti.

Živé inovácie radu Vivobook

Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition (K5504):

Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition je špeciálna edícia notebooku Vivobook S 15 OLED a vôbec prvý notebook, na ktorom spolupracovala značka BAPE®. Cieľom spoločnosti ASUS je priniesť doteraz najhlbšiu spoluprácu medzi technológiami a street oblečením. BAPE® je legendárna značka v oblasti street oblečenia a jej jasná a krikľavá estetika sa dokonale hodí k energickému a živému štýlu radu Vivobook. BAPE® zároveň tento rok oslavuje 30. výročie, takže načasovanie očakávanej limitovanej edície BAPE®, ktorá príde na trh neskôr v roku 2023, je ideálne.

Súčasťou BAPE® edície nebude len samotný notebook: ten sa bude dodávať s rôznym príslušenstvom, ako je myš, taška a figúrky Baby Milo®. A vďaka exkluzívnemu kamuflážnemu vzoru, ktorý navrhla značka BAPE®, určite ohromí táto špeciálna edícia svet (Wow the World). Ak chcete získať informácie o najnovších novinkách, ktoré súvisia s notebookom Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition, a chcete mať možnosť vyhrať špeciálne odmeny, zaregistrujte sa na adrese: https://asus.click/vivobookbape_pr.

Vivobook S 14 OLED (K5404) a Vivobook S 15 OLED (K5504):

Vivobook S 14 OLED a S 15 OLED sú notebooky s certifikáciou Evo, procesorom až 13. generácie Intel Core i9-13900H a až 2,8K 120 Hz ASUS Lumina OLED displejom. Rad Vivobook S umožňuje bezproblémové streamovanie, prácu a zábavu vďaka dizajnu s pomerom obrazovky k telu až 88 % a reproduktormi s certifikáciou Harman Kardon a technológiou Dolby Atmos®. S hrúbkou iba 17,9 mm, hmotnosťou iba 1,5 kg v prípade 14,5-palcového modelu a 1,7 kg v prípade 15,6-palcovej verzie sú tieto notebooky navrhnuté na pohodlné prenášanie. Dostupné sú v štyroch farbách, Midnight Black, Cool Silver, Cream White a Solar Blue, a s úplne novým dizajnom, ktorý využíva štýlové prvky v tvare poskladaných blokov v oblasti I/O portov. Medzi ikonické prvky radu Vivobook patrí vyvýšené logo na kovovom veku, pruhované akcenty na klávese Enter a oranžovo sfarbené tlačidlo ESC.

Viac starostlivosti, menší vplyv na životné prostredie

Notebooky ASUS ponúkajú účelné inovácie, ktoré boli navrhnuté, aby zlepšovali používateľský zážitok a zároveň znižovali vplyv na životné prostredie, čím vytvárajú udržateľnejšiu budúcnosť pre všetkých. V roku 2023 bude viac ako 90 % spotrebiteľských notebookov ASUS spĺňať normy EPEAT a ENERGY STAR® 8.0, čo potvrdzuje záväzok spoločnosti poskytovať viac v oblasti udržateľnosti.

Nový Zenbook S 13 OLED je udržateľný v každom smere a je ďalším dôkazom záväzku spoločnosti ASUS vytvárať produkty, ktoré minimalizujú vplyv na životné prostredie. Jeho šasi a dizajn využívajú recyklované materiály vrátane PCR plastov (plasty recyklované po spotrebe), PIR hliníka a PIR horčíkovej zliatiny (recyklované materiály z priemyselnej činnosti). Vďaka PIR kovovému šasi, ktoré znižuje uhlíkovú stopu o viac ako 50 %[vi], a vhodne navrhnutému obalu, ktorý sa po vybalení dá premeniť na stojan na notebook, spĺňa Zenbook S 13 OLED svoj sľub, že ukazuje viac starostlivosti s menším vplyvom na životné prostredie.


[i] Porovnanie celkovej hrúbky notebooku k 20. februáru 2023 na základe internej analýzy trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnala Zenbook S 13 OLED (UX5304) s konkurenčnými produktmi v danej kategórii (notebooky s OLED displejom s uhlopriečkou 13,3 palca) od výrobcov, ako sú Acer, Apple, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[ii] Rozmery: 296,2 x 216,3 x 10,9 mm; hrúbka sa môže odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[iii] Hmotnosť sa môže odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[iv] Priemerné výsledky testov nastavení MyASUS Splendid Display P3 a sRGB: Delta-E < 1, +/- 0.5; môže sa odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[v] Záručná doba sa odlišuje v závislosti od krajiny.

[vi] Výpočet uhlíkovej stopy vychádza z údajov o emisiách CO2 z výroby kovového šasi notebooku UX5304VA. Porovnanie sa zameriava na samotný kov PIR v porovnaní so šasi zo 100 % čistého kovu za predpokladu, že ostatné faktory, ktoré môžu ovplyvniť emisie CO2, sú rovnaké.

Značky: