Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ASUS získal ocenenie Interbrand Best Taiwan Global Brand za rok 2023. Je to už desiaty rok, čo bol uznaný ako najhodnotnejšia globálna značka na Taiwane. Hodnota značky ASUS v roku 2023 bola 2,201 miliardy USD, čo predstavuje 2 % medziročný nárast.

„Je to česť, že nás Interbrand už po desiaty raz vyhlásil za najhodnotnejšiu globálnu značku Taiwanu. Vďaka inováciám, ktoré sú súčasťou našej DNA, a synergii zamestnancov spoločnosti ASUS sa budeme aj naďalej usilovať o dokonalosť inšpirovanú našou kolektívnou múdrosťou,“ povedal ASUS Co-CEO S.Y. Hsu.

Samson Hu, ASUS Co-CEO, k tomu dodal: „ASUS ako globálny technologický líder považuje rozvoj udržateľnosti za neoddeliteľnú súčasť rozhodovacieho procesu s cieľom pozitívne prispieť k spoločnosti. Zameriavame sa na základné princípy a výsledky a sme odhodlaní budovať udržateľný hodnotový reťazec, ktorý prosperuje so všetkými partnermi.“

Prieskum Best Taiwan Global Brands organizuje Úrad pre priemyselný rozvoj Ministerstva hospodárstva Taiwanu. Jeho vykonaním je poverená popredná svetová poradenská spoločnosť v oblasti značiek Interbrand, ktorá hodnotí a zostavuje rebríček na základe povedomia o značke, lojality zákazníkov, finančnej výkonnosti a stratégie riadenia. Interbrand využíva údaje z prieskumu, aby vyhodnotila taiwanské spoločnosti s najvyššou hodnotou značky, ktorá meria výkonnosť spoločnosti a slúži ako kľúčový ukazovateľ globálnej marketingovej pozície spoločnosti.

Inovácie novej úrovne

ASUS neúnavne prináša neuveriteľné používateľské zážitky prostredníctvom inovácií a rôznymi spôsobmi ovplyvňuje životy ľudí. ASUS si zabezpečuje dominantné postavenie na trhu osobných a herných notebookov. Spoločnosť tiež úzko spolupracuje so svojimi partnermi na rozvoji mini počítačov a posilňuje svoje schopnosti v hernej, firemnej a priemyselnej oblasti. ASUS urýchlil vývoj v oblasti ekosystémov AIoT a 5G technológií, kombinuje cloudové služby, vysokovýkonný výpočtový výkon a platformu na spracovanie veľkého množstva údajov s cieľom pozdvihnúť technológiu umelej inteligencie. Angažuje sa aj v oblastiach, ako je smart výroba, smart zdravotná starostlivosť, smart maloobchod, smart city a dátové centrá.

Udržateľnosť v centre pozornosti

ASUS disponuje komplexným portfóliom produktov a zaviazal sa k činnostiam v oblasti trvalej udržateľnosti v rámci vízie Sustaining An Incredible Future so štyrmi oblasťami zamerania – klimatické opatrenia, obehové hospodárstvo, zodpovedná výroba a vytváranie hodnôt. ASUS predstavil prvý firemný notebook na svete s overenou uhlíkovou neutralitou, ExpertBook B9, a spustil ASUS Carbon Partner Services, ktoré zákazníkom poskytujú presné a kvalitné služby kompenzácie emisií oxidu uhličitého. Jeho opatrenia v oblasti klímy sa neustále stretávajú s medzinárodným uznaním. ASUS bol uznaný ako EPEAT® Climate+ Champion a jeho krátkodobé vedecky podložené ciele znižovania emisií nedávno potvrdila iniciatíva Science Based Targets (SBTi).

Ocenenie od spoločnosti Interbrand je najnovším prírastkom do dlhého zoznamu globálnych ocenení, ktoré ASUS získal v roku 2023. Medzi ďalšie ocenenia patria:

  • Fortune World’s Most Admired Company (ôsmy rok)
  • Forbes World’s Best Employer (piaty rok)
  • TIME World’s Best Companies
  • 26 ocenení iF Product Design Award
  • 44 ocenení Red Dot Design Award a 15 ocenení Red Dot Brands & Communication Design Award
  • 27 ocenení Good Design Award

Značky: