Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, sa umiestnil na špici hodnotenia CAC 40 Governance Index.

Nový ukazovateľ úrovne korporátneho riadenia hodnotí firmy z francúzskeho burzového indexu CAC 40. Vyvíja ho Euronext spolu s ratingovou agentúrou pre spoločenskú zodpovednosť firiem (CSR) Vigeo Eiris.

Index zoraďuje firmy z indexu CAC40 parížskej burzy na základe predvedenej úrovne správy a riadenia. Do úvahy sa berie najmä dôležitosť prikladaná zapojeniu spoločenskej zodpovednosti firiem a udržateľnosti do rozhodovacích mechanizmov.

Atos sa nachádza v najlepšej desiatke firiem CAC 40. Výsledok určuje 45 ukazovateľov, ktoré hodnotia štyri hlavné kritériá:

  • zodpovedné konanie predstavenstva a organizácie: efektivita, vyváženosť moci, zapojenie faktorov spoločenskej zodpovednosti
  • audit a interné kontroly: nezávislosť špecializovaných výborov a hodnotenie CSR rizík;
  • práva akcionárov: spravodlivý prístup a ochrana menšín;
  • zodpovedné odmeňovanie riadiacich pracovníkov

Toto hodnotenie odráža ambicióznu stratégiu spoločenskej zodpovednosti Atosu, ktorej jadrom je už od roku 2008 dôvera v zamestnancov, zákazníkov, akcionárov a partnerov ako aj prístupu integrovaného reportingu k hodnoteniu výkonu.

Thierry Breton, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Atos komentoval: „Sme radi, že CAC 40 Governance Index ocenil niekoľkoročnú prácu Atosu v oblasti spoločenskej zodpovednosti a riadenia. Toto uznanie odráža náš pokračujúci a dlhodobý záväzok úzko spolupracovať s partnermi a postaviť našu firemnú stratégiu a rozhodovacie procesy na najlepších zvyklostiach zodpovedného riadenia. Príspevkom k zodpovednejšej a udržateľnej spoločnosti chceme vytvárať trvalejšiu hodnotu pre našich klientov, ktorých sprevádzame na ich ceste k digitálnej transformácii.

Pozícia v prvej desiatke CAC 40 Governance Index dopĺňa sériu iných medzinárodných ocenení, ktoré Atos získal. Medzi najvyššie z nich patrí uznanie iniciatívy Global Reporting Initiative na úrovni GRI-G4 Comprehensive za Integrované reporty spoločenskej zodpovednosti firmy a pozícia lídra v rebríčku Dow Jones Sustainability Indices World a DJSI Europe na zlatej úrovni v sektore IT služieb.

Atos získal označenie líder v IT odvetví aj v rámci projektu CDP – Skupina A v indexe Climate Performance Leadership Index a dosiahol aj zlatú úroveň uznania v hodnotení EcoVadis CSR.

Značky: