Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novým obchodným riaditeľom pre Českú republiku a Slovensko  bude skúsený Maroš Herda

Atos Slovensko posilňuje. Novým obchodným riaditeľom spoločnosti sa stal Maroš Herda. Na starosti bude mať okrem Slovenska aj Českú republiku. Úlohou skúseného IT manažéra bude na oboch trhoch ešte viac upevniť pozíciu spoločnosti Atos medzi lídrami. Herda v minulosti pracoval napríklad ako generálny riaditeľ Oracle Slovensko.

„Spoločnosť Atos považujem za silnú firmu s plošnými riešeniami nielen v oblasti informačných technológií, ale aj procesného, energetického a biznis manažmentu“ hovorí Maroš Herda. „Verím, že na novej pozícii budem mať príležitosť nielen rozvíjať svoje existujúce skúsenosti z minulosti, ale aj naberať množstvo nových inšpirácií. Mojím cieľom je naďalej vylepšovať pozíciu spoločnosti Atos na slovenskom i českom trhu. Chcel by som byť spoľahlivým partnerom a ambasádorom pre zákazníkov vo vnútorných štruktúrach firmy.“

Silnou stránkou nového obchodného riaditeľa je to, že okrem korporátnej sféry má skúsenosti aj z menších miestnych firiem. „Práca v lokálnej firme ma obohatila o poznanie, aký krátky môže byť cyklus zavádzania inovácií priamo do riešení,“ hovorí M. Herda. „Spoznal som aj výzvy, ktorým čelia dodávatelia projektov so špecifickým rozsahom tak, aby dokázali naplniť náročné očakávania zákazníkov.“

Maroš Herda začal pracovať v oblasti informačných technológií už počas štúdia na vysokej škole ako programátor. Neskôr sa začal orientovať viac na obchodnú technickú podporu a nakoniec na obchod samotný.

Kariéru IT manažéra naštartoval v IBM, kde z dvanástich rokov osem pôsobil ako obchodný riaditeľ. Ďalších šesť rokov viedol na Slovensku spoločnosť Oracle, ako jej generálny riaditeľ.

Korporátny svet vlani vystriedal za pozíciu výkonného riaditeľa v softvérovej spoločnosti QBSW, a.s.

Obchodným riaditeľom spoločnosti Atos je od 1. marca 2016.

 

Značky: