Služba Audiotéka ponúka audioknihy v elektronickej podobe, ktoré je možné nakúpiť a počúvať cez mobilné aplikácie alebo stiahnuť cez www.audioteka.sk.

Mobilné aplikácie sú dostupné pre platformy iOS a Android. V ponuke Audiotéky nájdete viac ako 2800 titulov najrôznejších literárnych žánrov. Služba Audiotéka je plnohodnotne dostupná na Slovensku. Na to, aby ste využili všetky služby, sa musíte do aplikácie prihlásiť.

So službou Audiotéka sú vaše knihy pripravené v mobile

Ako to detailne funguje?

Audioknihy sú najlepšie pri cestovaní, ideálne je ich počúvať pri šoférovaní. Keď si vyberiete dobrý titul, máte istotu, že nezaspíte. Aj nám sa stalo, že po dlhej ceste sme ešte pár minút dopočúvali príbeh v garáži. Preto je vhodné mať aplikáciu na mobile, audiotéka podporuje obe mobilné platformy. To, čo si kúpite na mobile, môžete počúvať aj v desktop prostredí cez prehrávač. Veľkou výhodou Audiotéky je prehľadnosť a možnosť nakupovať tituly priamo z aplikácie bez sprostredkovateľa. Platiť môžete cez Google Checkout, ale často výhodnejšia je platba online napr. cez PayPal, platobné karty VISA, MasterCard a pod. Ceny kníh sú od 1,49 do 65,99 eur. Pár promo audiokníh je po zadaní kódu zadarmo

Takto nakupujete tituly priamo v prostredí aplikácie

Ponuka titulov

To najdôležitejšie na audioknihách sú samozrejme tituly – hlavne tie, ktoré sú exkluzívne. Nám sa páčili novinky, vyskúšali sme napr. Mise Afghánistán, Faktor Churchill – audiokniha o mužovi, ktorý písal dejiny alebo Inovátoři, kde nájdete životné príbehy Alana Turinga, Johna von Neumanna, Roberta Noyca, Billa Gatesa, Steva Wozniaka ale aj Steva Jobsa.

Tituly v Audiotéke sú rozdelené do kategórií, napr. detektívky, sci-fi, horor, literatúra faktu a publicistika, rozprávky, výučba cudzích jazykov a pod. Podľa vašich predchádzajúcich nákupov vám aplikácia začne aj podobné tituly odporúčať. Rovnako sa dá vyberať podľa termínu nasadenia titulu do tejto služby, napr. z minulého týždňa alebo za posledný mesiac.

Väčšina diel v Audiotéke je nahovorená v češtine, väčšia ponuka titulov v slovenčine sa pripravuje.

Vyskúšajte si to zadarmo

Cez hlavný panel si používateľ prechádza svoje zakúpené audioknihy na elektronickej Poličke. Každá audiokniha obsahuje popis, podrobné informácie a ukážku, ktorú je možné prehrať bezplatne (napr. až 50 minút z knihy). Na základe tejto ukážky sa dá dobre rozhodnúť, či si knihu naozaj kúpite.

Po potvrdení transakcie a pridaní vodoznaku sú audioknihy pripravené na prevzatie na Poličke. Nahrávku možno stiahnuť po častiach, takže so začiatkom počúvania nemusíte čakať až na stiahnutie celej audioknihy. Nahrávku spustíte vo vašom prehrávači a ostatné časti sa budú sťahovať na pozadí. Na sťahovanie cez mobilný internet vás aplikácia upozorní.

Celkovo sme si Audiotéku obľúbili. Nájdete tu tituly, ktoré u konkurencie nie sú, technologicky nie je službe čo vytknúť. Na mobile sa dá dobre počúvať aj po častiach, keď prijmete prichádzajúci hovor, prehrávanie knihy sa zastaví a pokračuje až po skončení hovoru.

App Store

Tento článok vyšiel aj v tlačenom decembrovom vydaní TOUCHIT č. 10/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.