Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Aktualizácia nástrojov AVG PC TuneUp 2015, AVG Cleaner pre Android a AVG Cleaner pre Mac pomôže udržať výkon zariadenia na maximálnej úrovni.

AVG Technologies, spoločnosť poskytujúca internetovú bezpečnosť 202 miliónom aktívnych používateľov, dnes oznámila aktualizáciu produktov zlepšujúcich výkon v systémoch Windows, Mac OS a Android. Nové verzie AVG PC TuneUp 2015, AVG Cleaner pre Android a AVG Cleaner pre Mac pomáhajú používateľom s vyčistením, zrýchlením a predĺžením výdrže batérií v ich zariadeniach.

Interné testy AVG, ktoré skúšali chod AVG PC TuneUp spoločne s novou populárnou hrou Grand Theft Auto V, zaznamenali na bežnom notebooku s Windows priemerné zvýšenie rýchlosti o 20,7% a pomocou zdokonaleného čistiaceho enginu sa podarilo na hernom PC uvoľniť celých 8GB miesta vyčistením nepotrebných súborov, ktoré generuje služba Steam.

Desktopové aj mobilné aplikácie sú k dispozícii samostatne alebo ako celý balíček pod názvom AVG Performance, ktorý je takisto dostupný v rámci platformy AVG Zen. Jej pomocou sa dajú spravovať všetky zariadenia používateľov a ich rodinných príslušníkov z jediného ovládacieho panelu. AVG Zen beží na stolných počítačoch a mobilných zariadeniach.

AVG PC TuneUp 2015 – zdokonalené čistenie a pripravenosť na Windows 10:

  • Čistí nepotrebné súbory zo zložky stiahnutých súborov, odstraňuje zbytočné inštalačné súbory vytvárané hernou platformou Steam a ponúka dôkladnejšie čistenie prehliadača Google Chrome. Všetky aktualizácie sa používateľom inštalujú automaticky od 29. apríla.
  • AVG PC TuneUp a všetkých jeho 39 funkcií pre zrýchlenie a vyčistenie PC je momentálne úplne kompatibilný s novým operačným systémom Windows 10, ktorý by mal byť vydaný v lete 2015.

Sťahujte na: http://www.avg.com/avg-pctuneup

AVG Cleaner pro Android 2.3.1 – nový Správca aplikácií určí tie najnáročnejšie aplikácie:

  • Pomáha určiť náročné aplikácie, ktoré spotrebovávajú batériu, cenné miesto v úložisku a používajú veľké množstvo mobilných dát zo smartfónu alebo tabletu. Klepnutím na jednotlivé kategórie môžu používatelia jedným dotykom vybrať niekoľko aplikácií, ktoré už nechcú a okamžite sa ich zbaviť.
  • Nová funkcia Správca aplikácií ukazuje používateľovi okamžitý prehľad aplikácií v užitočných grafoch:
  • Bežiace aplikácie: Ukáže všetky bežiace aplikácie spoločne s množstvom operačnej pamäte, ktorú spotrebovávajú.
  • Nepoužívané aplikácie: Určí všetky aplikácie, ktoré používateľ už dlhú dobu nepoužil.
  • Využití dát, batérie a miesta v úložisku: Pomáha používateľom odhaliť najväčšie aplikácie a tiež aplikácie s najväčšou spotrebou batérie a mobilných dát.

AVG_Cleaner_for_Android_2.3.1

Sťahujte na: http://www.avg.com/avg-memory-cleaner

AVG Cleaner pre Mac (Build 4764):

  • V súčasnosti poskytuje aj čistenie medzipamäte iPhoto, ktorá sa časom môže tiež stať problémom.
  • V novom používateľskom rozhraní sa dajú ľahšie čistiť nepotrebné a duplicitné súbory.

Sťahujte na: http://www.avg.com/avg-cleaner-for-mac.

Kompletný balíček AVG Performance obsahuje všetky tri hore uvedené aplikácie a je možné si ho predplatiť na jeden rok (29,99 €) alebo 2 roky (59,99 €). Samostatný produkt AVG PC TuneUp (verzia 2015) je tiež k dispozícii s ročným predplatným vo výške 29,99 € (na jedno PC). AVG Cleaner PRO pre Android je k dispozícii samostatne za 1 €   mesačne alebo 5 € ročne (tieto uvedené ceny v euro sú iba orientačné) na portále AVG.com alebo obchodu Google Play. AVG Cleaner pre Mac je k dispozícii zadarmo v obchode Mac App Store alebo na stránkach produktu AVG Cleaner pro Mac.

Značky: