Dverný IP interkom 2N Helios IP Verso vie komunikovať s akýmkoľvek zariadením v lokálnej sieti alebo prostredníctvom internetu. Vďaka modularite interkomu, ho možno rozšíriť o moderné technológie, ako Bluetooth, a na vstup do budovy používať aj mobilný telefón.

Spoločnosť 2N, popredný svetový výrobca IP interkomov, práve rozširuje sortiment prídavných modulov pre svoj IP interkom 2N Helios IP Verso o nový modul s Bluetooth technológiou. Využitie tejto technológie prináša pohodlný a bezpečný spôsob otvárania dverí len pomocou mobilného telefónu. Bluetooth modul dopĺňa existujúce široké portfólio prídavných modulov, ktoré je možné kombinovať pri zostavovaní 2N Helios IP Verso.

Sieťový dverný komunikátor na rozdiel od analógových systémov možno jednoducho programovať a úplne individuálne nastavovať. Hlavná jednotka vždy ponúka HD kameru a jedno volacie tlačidlo ako jeden základný modul. Inštalácia hlavnej jednotky vyžaduje 2 pozície v ráme, pričom druhá pozícia ostáva k dispozícii pre montáž ďalšieho voliteľného modulu. Interkom ponúka rozšírenie pre 3 až 30 modulov, ktorými sú napríklad obyčajné tlačidlá so štítkami, dotykový displej, podsvietený informačný panel, klávesnica, RFID čítačky na rôznych frekvenciách, Bluetooth modul, I/O modul alebo indukčná slučka. V tele interkomu sa ukrýva riadiaca jednotka, ktorú možno vzdialene programovať a je tak možné nastaviť obrovské množstvo kombinácií a parametrov. Napríklad vie povoliť vstup len v určité hodiny, monitorovať dochádzku, zavolať až na 12 kontaktných čísiel naraz a párovať načítané RFID čipy s fotografiami z kamery.

„Vďaka rozšírenej modularite interkomu 2N Helios IP Verso dokážeme dnes vyhovieť všetkým požiadavkám zo strany zákazníkov. Vieme dodať riešenie pre komerčné budovy, rovnako ako pre bytový komplex, či zabezpečiť celý prístupový systém pre verejné budovy alebo školy. Možnosť programovať vstupy jednotlivých modulov nám umožňuje napríklad vyhlásiť tichý poplach pri nútenom vniknutí nežiaducej osoby do objektu a urobiť tak patričné kroky skôr, než nastane nejaká kritická situácia,“ povedal Vít Kovařík zo spoločnosti 2N.

Kľúčom je rozšírená modularita

Len modulárne riešenie interkomu umožní pružne reagovať na príchod nových technológií a meniacich sa požiadaviek zákazníkov. Preto je interkom 2N Helios IP Verso skonštruovaný tak, aby mohol integrovať najrôznejšie rozširujúce moduly a bolo tak možné pridať technológiu alebo funkcionalitu, ktorú zákazník požaduje. Nikdy sa preto nestane, že by bolo nutné vymeniť celý už nainštalovaný interkom, pretože by nepodporoval najnovšie technologické trendy aj preto, že sú dnes tieto trendy späté prevažne s IP technológií, takže integrácia a prepojenie interkomu a jeho modulov s ostatnými systémami je úplnou samozrejmosťou.

V súčasnosti sú na výber nasledujúce moduly a každý rok pribúdajú ďalšie:

  • Bluetooth modul – umožňuje otváranie dverí pomocou vysoko zabezpečeného pripojenia cez chytrý telefón, či tablet. Tým odpadá nutnosť nosiť so sebou kľúče alebo čip. Zabezpečenie je riešené cez AES-128 a RSA-1024. Aplikácia pre platformy iOS a Android je k dispozícii zadarmo v App Store, alebo na Google Play.
  • Dotykový displej – luxusný štvorpalcový displej, slúžiaci na zobrazenie grafického telefónneho zoznamu, umožní vyhľadávanie podľa mena rezidentov, zároveň funguje ako klávesnica (s ochranou proti sledovaniu vďaka náhodnej zmene polohy čísiel na klávesnici) a v čase nečinnosti môže zobrazovať napríklad logo spoločnosti.
  • Čítačka RFID kariet – klasická bezkontaktná čítačka prístupových čipov, dostupná vo všetkých frekvenciách, dokáže fungovať aj s RFID čipom napríklad v kartách ako ISIC, či karta do knižnice a iných.
  • Klávesnica – mechanické klávesy umožňujú volať používateľa podľa pozície v lokálnom telefónnom zozname alebo priamo na telefónne číslo. Ďalej umožňujú ovládať zámok a prípadne ďalšie funkcie pomocou číselného kódu, napríklad vyhlásiť tichý poplach. (Vhodné do väčších objektov)
  • Infopanel – podsvietený panel s menovkou rezidenta či firemným logom. Kedy bude panel svietiť možno nastaviť aj v závislosti na dennej dobe.
  • Tlačidlový panel – 5 prídavných tlačidiel so štítkami a podsvietením, vhodné pre menšie bytové domy alebo len pre pár kontaktov.
  • Indukčná slučka – Modul, ktorý umožňuje komunikáciu sluchovo postihnutým pomocou elektronického naslúchadla. Zároveň obsahuje jednoduchú infografiku, ktorá uľahčuje ovládanie osobám so sluchovým postihnutím.
  • I/O modul – obsahuje dve relé s dvomi logickými vstupmi pre ovládanie dverí, IP kamier či iného príslušenstva podľa prianí zákazníka.
  • Ochranný spínač (Tamper) – skrytý modul na ochranu samotného interkomu, ktorý vyšle impulz pri pokuse o násilné napadnutie prístroja napríklad do ústredne alebo môže byť spracovaný interkomom, ktorý môže urobiť fotografie, poslať e-mail alebo zavolať stráž.
  • Wiegand modul – posledný z radu modulov, ktorý umožňuje interkomu komunikovať s inými systémami pomocou rozhrania Wiegand.

2N Helios IP Verso možno kombinovať s vnútornou dotykovou jednotkou 2N Indoor Touch a všeobecne s väčšinou zabezpečovacích a ovládacích systémov, ktoré používajú IP technológiu. Akékoľvek napájanie je riešené cez PoE alebo cez adaptér. Kamera osadená v hlavnej jednotke disponuje rozlíšením 1,3 MPx a je vybavená režimom pre nočné videnie. Prevádzková teplota je v rozpätí od -40° do 60°C, pre dotykovú klávesnicu od -30° do 60°C. Interkom 2N Helios IP Verso získal v roku 2017 cenu RED DOT AWARD za dizajn. Celá jednotka sa zatiaľ dodáva v dvoch farebných variantoch – čistý kov a čierna, no pripravujú sa už ďalšie variácie.

Značky: