Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ako jeden z priekopníkov, ktorý už od roku 2018 používa mobilné telefóny ako kľúč od vozidla, sa automobilka BMW posúva vo vývoji a popularizácii svojho prvku BMW Digital Key ešte ďalej.

Už dnes je táto technológia dostupná pre používateľov mobilných telefónov iPhone ale aj Samsung Galaxy. Prémiový výrobca automobilov v súvislosti s týmito zámermi predstavuje BMW Digital Key Plus, pohodlný a bezpečný spôsob na odomykanie a štartovanie vozidla bez potreby vytiahnutia mobilného telefónu iPhone z tašky, kabelky či z vrecka.

Najnovšia verzia tejto služby využíva ultra širokopásmovú technológiu UWB, ktorá sa nachádza na čipe U1 v mobilnom telefóne iPhone. Prvok BMW Digital Key Plus pre iPhone sa predstaví spolu s prvým plne elektrickým vozidlom BMW iX.

Ultra širokopásmová technológia pre viac pohodlia a bezpečnosti

Nové dodatočné prvky, ktoré prináša BMW Digital Key Plus, využívajú ultra širokopásmovú technológiu. Ide o rádiovú technológiu, ktorá využíva krátky dosah s vysokým rozsahom pásiem. Vyznačuje sa mimoriadne presnou lokalizáciou a maximálnou mierou bezpečnosti. Precíznosť technológie UWB umožňuje odolávať útokom v prípade, ak by bol rádiový signál narušený alebo zachytený. Takéto útoky teraz už nebudú možné. Spoločnosti Apple aj BMW úzko spolupracujú aj s Konzorciom pre automobilovú konektivitu (Car Connectivity Consortium — CCC) na vytvorení špecifikácie digitálnych kľúčov Digital Key 3.0, aby sa širokopásmová technológia UWB mohla stať globálnym štandardom v rámci celého automobilového priemyslu.

Značky: