Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť BMW i Ventures oznámila investíciu do spoločnosti GenXComm s prelomovou technológiou, ktorá prispieva k zlepšeniu výkonu a kapacity telekomunikačných sietí, čím by mohla výrazne prispieť k rozvoju 5G.

BMW i Ventures je spoločnosť s rozvojovým kapitálom, ktorá investuje zdroje do hardvéru, softvéru a udržateľnosti do počiatočných a stredných fáz vývoja najmodernejších riešení zameraných na projekty potrieb mobility.

„GenXComm ohlasuje ďalšiu revolúciu výpočtovej techniky a konektivity,” vraví Marcus Behrendt, partner v spoločnosti BMW i Ventures. „Autonómne systémy, ako napríklad samostatne jazdiace vozidlá, sú v podstate dátové centrá na kolesách a potrebujú rýchle prepojenie s rýchlou odozvou a s minimálnym oneskorením. Technológia spoločnosti GenXComm výrazne zvýši rýchlosť rozširovania sietí 5G, čo predstavuje nevyhnutný krok pre budúcnosť vzájomne prepojených vozidiel.”

Tradičným problémom elektronických zariadení je, že na rovnakej frekvencii nedokážu zároveň vysielať aj prijímať dáta, pretože intenzita prenosu dát potláča prijímaný signál. Preto majú elektronické zariadenia veľmi nízku účinnosť. Buď vysielajú a prijímajú na rôznych frekvenciách (využívajú dvojnásobok spektra, ako by mali), alebo vysielajú a prijímajú v rôznych časoch (potrebujú dvojnásobok času, ako by mali).

Spoločnosť GenXComm vyvinula novú technológiu, ktorá mobilným operátorom umožní rozšírenie 5G sietí s použitím prenosu a integrovaného prístupu, ktorý zabezpečí spätný prenos ich vlastného bezdrôtového vysielania bez akýchkoľvek strát. Prechod na 5G by pre globálnych operátorov znamenal 60 — 300-percentné zvýšenie nákladov na infraštruktúru. Technológia spoločnosti GenXComm má potenciál ušetriť poskytovateľom 5G sietí miliardy dolárov tým, že zníži náklady na zavedenie 5G sietí až o 80 percent.

„Naša technológia zlepší výkonnosť sietí. To znamená, že užívatelia získajú ultra rýchle mobilné pripojenie a zároveň sa výrazne znížia náklady,” vraví Dr. Sriram Vishwanath, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti GenXComm. „Tešíme sa na používanie technológie, ktorá zmení svet z mobilných telefónov na zariadenia schopné strojového učenia prostredníctvom WiFi. Ďalšie možnosti využitia sú nekonečné.”

Mobilné 5G siete sa v dnešnom svete stávajú jednou z najpodstatnejších inovácií. Schopnosť výrazne znížiť náklady a zvýšiť rýchlosť rozširovania 5G sietí zavedením plne obojsmerného bezdrôtového prenosu schopného zvýšiť spektrum využitia naprieč všetkými pásmami prinesie rýchlejší nástup budúcnosti telekomunikácie vrátane sietí 5G, 6G a WiFi 6.

Značky: