BMW M2 by FUTURA 2000: Tri exkluzívne originály a limitovaná edícia modelu BMW M2 Competition

0

BMW M ako moderné umenie — súčasne s ďalší vývojom oddelenia BMW Individual sa BMW M GmbH rozhodlo predstaviť najnovšiu spoluprácu: viacúrovňový projekt s celosvetovo známym moderným umelcom menom FUTURA 2000, pričom partnerstvo sa odštartuje na podujatí Frieze Los Angeles 2020.

Počas tejto spolupráce vytvorí FUTURA 2000, známy svojou výnimočnou prácou s farbami, koncentrovanými formami a kinetickými kompozíciami, tri exkluzívne a jedinečné verzie modelu BMW M2 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 227 g/km) v jeho nenapodobiteľnom štýle a taktiež navrhne limitovanú edíciu modelu BMW M2 Competition, ktorá sa dostane do predaja v júni 2020. Jedno z ručne maľovaných vozidiel BMW M2 by FUTURA 2000 oslávi svoju premiéru počas druhého ročníka podujatia Frieze Los Angeles. To sa bude od 13. do 16. februára konať v Hollywoode, v priestoroch štúdií spoločnosti Paramount Pictures.

„Vozidlo BMW M2 Competition je dynamické, extrovertné a z istého uhla aj nádherne provokatívne. Považujem za veľkú česť, že môžem dodať tomuto vozidlu svoju špeciálnu pečať,” povedal FUTURA 2000. Markus Flasch, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW M GmbH, dodal: „Sme veľmi hrdí, že sa nám na spoluprácu pri tvorbe troch výnimočných modelov BMW M2 Competition podarilo získať takého svetoznámeho umelca, akým je FUTURA 2000. Už teraz sa veľmi teším, ako sa mu podarí pretvoriť náš model M2 do limitovanej edície dostupnej pre zákazníkov. S výnimočným, konštruktívnym a rebelským štýlom sa FUTURA 2000 perfektne hodí k mladistvému a divokému automobilu BMW M2 Competition.”

Umelec sa bude intenzívne venovať trom výnimočným verziám modelu BMW M2 by FUTURA 2000, pričom sa zameria na interiér aj exteriér. Jeho podpis ponesú aj modely z limitovanej série. Ozdobné lišty na palubnej doske a stredovej konzole každého vozidla dostanú špeciálny vzhľad, ktorý vytvorí FUTURA 2000. Dvojfarebné M športové sedadlá čalúnené kožou Dakota čiernej a slonovinovej farby získajú kontrastné prešívanie niťou polárnej modrej farby. Balík úprav interiéru obsahuje aj alcantarou čalúnený M športový volant so sivou značkou na pozícii 12 hodín a špeciálne obklady dverí s číslovaním limitovanej edície a s umelcovým podpisom. Zvonku sa modely BMW M2 Edition designed by FUTURA 2000* odlíšia maľovanými povrchmi na prednom a zadnom nárazníku a na prahoch dverí. Každé vozidlo dostane aj 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin čiernej farby jet black.

Podujatie Frieze Los Angeles doplnilo minulý rok kalendár medzinárodných umeleckých veľtrhov na začiatku roka a pridalo sa k podujatiam ako Frieze New York, Frieze Londýn a Frieze Masters, pričom potvrdilo pozíciu mesta Los Angeles ako globálneho umeleckého centra a destinácie, kam sa chodí za umením. Do každoročného veľtrhu moderného umenia sa zapája približne 70 medzinárodne pôsobiacich galérií sídliacich v Los Angeles. Patrí k nemu aj špeciálny sprievodný program, ktorý pozostáva z diskusií, koncertov a predstavení zúčastnených umelcov, pričom všetko sa pripravuje v spolupráci s poprednými kurátormi. Podujatie Frieze Los Angeles sa koná pod taktovkou ľudí ako Victoria Siddall, riaditeľka veľtrhov Frieze Fairs a Bettina Korek, výkonná riaditeľka Frieze Los Angeles.

Na oslavu dlhodobej spolupráce pripravili BMW a Frieze podujatie Frieze Music. Na jeho organizácii sa podieľali aj Kevin McGarry a Hans Ulrich Obrist, umelecký riaditeľ londýnskej galérie Serpentine Galleries London, do spolupráce prizvali aj NeueHouse. Na podujatí, ktoré sa bude 14. februára od 21.00 konať v priestoroch NeueHouse Hollywood, vystúpia Moses Sumney, Caroline Polachek, Zsela ako aj DJ Uwuqi.

Soho House a BMW i v stredu 12. februára pripravili aj diskusiu o umení. Na nej budú moderný umelec FUTURA 2000 a raper Lupe Fiasco pod moderátorskou taktovkou Artyho Nelsona rozprávať na tému Sights and Sounds (Znaky a zvuky). Sprievodné podujatie sa opäť zameria na rôzne témy súvisiace s umením, inováciami a dizajnom, po ňom bude nasledovať koktailová recepcia. V rámci spolupráce vytvorili Soho House a BMW i medzinárodný program podujatí a zážitkov zameraných na umenie, inovácie a dizajn. Program sa bude konať v priestoroch Soho House po celom svete.

FUTURA 2000, narodený ako Leonard Hilton McGurr, patrí od 80-tych rokov medzi priekopníkov graffiti ako umeleckého smeru. Veľmi rýchlo sa na uliciach preslávil radikálnym prístupom k pouličným maľbám a obohatením výrazových prostriedkov o abstraktné výjavy. Stal sa zakladateľom širšieho umeleckého hnutia, ktoré zahŕňalo tvorcov, akými boli Jean-Michel Basquiat, Keith Haring, Dondi White a Rammellzee. Okrem desaťročia trvajúcej kariéry moderného umelca dosiahol úspechy aj ako komerčný umelec a dizajnér spolupracujúci s viacerými známymi odevnými značkami.

Jedinečnými vozidlami a limitovanou edíciou modelu BMW M2 Edition designed by Futura 2000* začalo BMW M GmbH udávať trend medzi vysoko výkonnými vozidlami ako aj na umeleckej scéne známej ako street art či pouličné umenie. BMW M2 Competition predstavuje pre spoločnosť BMW M GmbH mimoriadne úspešný model. Vysoko výkonného športovca z prémiovej kompaktnej triedy poháňa dvakrát prepĺňaný radový 6-valcový motor s technológiou M TwinPower Turbo. Vďaka nej dosahuje najpredávanejšie vozidlo s označením BMW M a zároveň najpopulárnejšie vozidlo svojho segmentu za rok 2019 výkon 302 kW (410 k). V čitateľskej ankete Najšportovejšie automobily roka 2019, ktorú usporiadal časopis Sport auto, získalo BMW M2 Competition titul v kategórii Kupé do 75 000 eur. Zároveň s 32,1 percentami všetkých hlasov získalo hlavnú cenu Sport auto Award 2019, pričom jasne porazilo všetkých konkurentov.

* špecifické dielce sú maľované ručne, takže finálny vzhľad sa môže od zobrazenia na fotografiách mierne líšiť.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>