Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

„Drahý redaktor!

Nový model športového vozidla MERCEDES-BENZ „300 SL“ (super-light) bude tento týždeň po prvýkrát testovaný na verejných cestách. Preto s radosťou prikladáme technické údaje o tomto vozidle, spolu s fotografiou. “

Tieto riadky zaslané médiám 12. marca 1952 od vtedajšej spoločnosti Daimler-Benz AG, neohlásili nič iné ako globálnu senzáciu: prvé verejné vystúpenie nového závodného športového automobilu 300 SL.

Teraz, o 69 rokov neskôr, ide ôsma generácia modelu SL v rámci svojho vývoja do cieľovej roviny. Zatiaľ čo verejné cestné skúšky s pretekárskym autom Mercedes-Benz SL 300 prebiehali na diaľnici A81, dnešní inžinieri Mercedes-AMG robia testy v špeciálnom uzavretom testovacom areály v zasneženom Švédsku.

A hoci veľká časť vývojových prác na roadsteri, nakonfigurovanom ako 2+2-sedadlový, prebehla v digitálnej forme, je stále nevyhnutné určité množstvo analógového vývojárskeho jazdenia. Konečné doladenie napríklad plne variabilného systému pohonu všetkých kolies 4MATIC+, ktorý je teraz po prvýkrát ponúkaný v modeli SL, sa tiež vykonáva v zimných regiónoch. Aj prepracovaná látková strecha sa musí osvedčiť v drsných podmienkach, ktoré panujú blízko polárneho kruhu. Jazdná dynamika tohto ikonického roadsteru, bude čoskoro jemne doladená okrem iných miest aj na severnej slučke Nürburgringu. Na najnáročnejšom závodnom okruhu na svete sa špecialisti z Mercedes-AMG postarajú o to, aby sa najnovšia interpretácia modelu SL vrátila viac k svojim športovým koreňom.

Legendárny roadster, ktorý bude v budúcnosti v rôznych variantoch ponúkaný výlučne ako Mercedes-AMG, zároveň zostáva verný ďalším prednostiam svojej dlhej histórie: svojim jedinečným dizajnom, vysokou úrovňou kvality a luxusu, táto nová interpretácia ikony píše úspešný príbeh, ktorý sa začal v roku 1952, ďalej aj pokiaľ ide o exkluzivitu.

Značky: