Robotický vysávač Roomba® s9+ prináša technológiu PerfectEdge so širšími kefami, kútovou kefkou, prvotriednym saním a pokročilým 3D senzorom. Robotický mop Braava jet® m6 si poradí s nečistotami v celej domácnosti. Technológia Imprint™ Link umožňuje robotom Roomba® s9+ a Braava jet® m6 vysávať a mopovať v automatickom poradí po sebe

iRobot Corp.  predstavuje dva nové revolučné roboty, ktoré dokážu spolupracovať a prinášajú najhlbšie možné čistenie v domácnostiach už aj na Slovensku. Robotický vysávač Roomba® s9+ s automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base™ má tvar navrhnutý na maximálny dosah do kútov a je najinteligentnejším, najvýkonnejším a najhlbšie čistiacim robotom Roomba® doteraz.

Robotický mop Braava jet® m6 si vďaka pokročilým navigačným a mapovacím schopnostiam poradí s viacerými miestnosťami a veľkými priestormi. Oba roboty spoločne využívajú technológiu Imprint™ Link, pomocou ktorej sa medzi sebou rozprávajú a vedia automaticky vysávať a následne mopovať, bez akéhokoľvek zásahu používateľa. Rolls-Royce v segmente robotických vysávačov uvádza na slovenský trh výhradný distribútor značky iRobot pre Slovensko, spoločnosť Play Electronics, s. r. o.

„V roku 2018 iRobot priniesol robot s pamäťou a automatické vyprázdňovanie zásobníka pre robotické vysávače Roomba a zaviedol úroveň automatizácie bezobslužného čistenia, ktorá predtým v domácich robotoch nebola nikdy použitá,“ povedal Colin Angle, predseda a CEO iRobot. „S uvedením Roomba s9+ a Braava jet m6, iRobot dosiahol ďalší míľnik automatizácie v domácich robotoch. Zákazníci nielenže môžu zabudnúť na vysávanie na celé týždne, ale ich robotický vysávač a mop teraz môžu pracovať spoločne – automaticky vysávať a následne mopovať – bez akéhokoľvek zásahu užívateľa.“

„Robotický vysávač Roomba s9+ a robotický mop Braava jet m6 sú najpokročilejšími robotmi, ktoré kedy iRobot vyrobil a aktuálne sú najlepšími čistiacimi robotmi na trhu ,“ povedal Christian Cerda, COO iRobot. „Zákazníci, ktorí požadujú vysoký výkon a detailné čistenie ocenia vynikajúci sací výkon robota Roomba s9+ a jeho schopnosť vysávať aj hlboko v kútoch, kde sa nečistoty skrývajú. Mapovanie a navigačná inteligencia Braava jet m6, spolu s pokročilými funkciami čistenia, poskytujú zákazníkom robota, ktorý dokáže mopovať celú domácnosť.“

Roomba® s9+ sa pritisne k stenám, dostane sa do kútov

Robotický vysávač Roomba® s9+ s automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base™ prináša používateľovi doposiaľ najhlbšie čistenie, a to vďaka pokročilému 3D senzoru, novému výkonnému systému čistenia a technológii PerfectEdge®, ktorá zahŕňa 30% širšie gumené kefy na rôzne povrchy a špeciálne navrhnutú kútovú kefku. Každá z kief má gumené lamely, ktoré ostávajú v stálom kontakte s rôznymi povrchmi – od pevných podláh až po koberce. Sú flexibilné a prispôsobujú sa povrchu tak, aby zachytili všetko, od malých čiastočiek, ako napríklad prach a špina, až po vlasy a veľké nečistoty. Špeciálne navrhnutá kútová kefka má päť ramien, ktoré dokážu strhnúť špinu a nečistoty z hĺbky kútov a pozdĺž stien a nasmerujú ich do trasy robota, aby boli povysávané.

Roomba® s9+ sa pýši novým výkonným systémom čistenia, ktorý má až 40x silnejšie sanie v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami robotov Roomba. Keď Roomba® s9+ deteguje koberec alebo rohož, spustí technológiu Power Boost, čím automaticky zvýši výkon vysávania, aby vytiahla špinu a nečistoty usadené hlboko vo vláknach koberca.

Patentovaný systém navigácie iAdapt® 3.0 s technológiou vSLAM® pomáha Roomba® s9+ bezproblémovo a efektívne navigovať sa po domácnosti. Robot vie, kde už bol, a ktoré miesta ešte musí očistiť. Nový pokročilý 3D senzor na Roomba® s9+ nepretržite, 25-krát za sekundu, sníma priestor priamo pred robotom. Pomocou neho sa robot dostane hlboko do kútov a čistí veľké otvorené oblasti. Používa inteligentné mapovanie Imprint™, vďaka ktorému sa naučí pôdorys domácnosti a zákazník má úplnú kontrolu nad tým, ktoré miestnosti sa budú čistiť a kedy. Plán vysávania môže byť nastavený cez mobilnú aplikáciu iRobot HOME alebo zatlačením tlačidla CLEAN. Užívateľ tiež môže spustiť čistenie hlasovým povelom cez zariadenia Alexa alebo Google Assistant.

Roomba® s9+ používa prvý a jediný antialergénny systém pre roboty, ktorý zachytí špinu, prach a alergény a uzavrie ich, aby nemohli uniknúť z robota ani zo stanice Clean Base™. Roomba® s9+ využíva vysokoúčinný filter, ktorý zachytí 99% plesní, peľu a alergénov roztočov. Keď robot Roomba® s9+ dovysáva, vráti sa do stanice Clean Base™ a automaticky vyprázdni obsah zásobníka do vrecka, ktoré uzavrie prach a špinu. Do vrecka stanice Clean Base™ sa zmestí až 30 zásobníkov plných nečistôt, takže užívatelia môžu zabudnúť na vysávanie aj na celé týždne.

Brava jet® m6 mopuje viacero miestností a veľké priestory

Braava jet® m6 zabezpečí čisté podlahy voňajúce čistotou v celej domácnosti. Užívateľ jednoducho založí čistiacu podložku – na mokré mopovanie alebo suché zametanie – a robot sa pustí do práce. Rovnako ako robot Roomba® s9+, aj Braava jet® m6 využíva navigáciu iAdapt® 3.0 s technológiou vSLAM® a inteligentné mapovanie Imprint™. Vďaka tomu pozná pôdorys domácnosti a užívateľ má úplnú kontrolu nad tým, ktoré miestnosti sa majú čistiť a kedy. Plán čistenia môže byť nastavený cez mobilnú aplikáciu iRobot HOME alebo zatlačením tlačidla CLEAN. Používateľ tiež môže spustiť čistenie hlasovým povelom cez zariadenia Alexa alebo Google Assistant.

Je vhodná na všetky typy pevných podláh, ako sú drevo, dlažba alebo kameň a jej tvar je navrhnutý na maximálny dosah do kútov. Znamená to, že dôkladne vyčistí nielen v kútoch, ale aj pozdĺž stien. Pokročilá navigácia zabezpečí, že sa pohybuje v efektívnom vzore, pričom sa naviguje okolo nábytku, kobercov a iných prekážok. Ak sa robotu počas čistenia vybije batéria pred ukončením čistiaceho cyklu, automaticky sa vráti na nabíjaciu stanicu, kde sa dobije a pokračuje v čistení, až kým je všetko hotové.

V režime mokrého mopovania s podložkou určenou na mokré mopovanie si poradí s lepkavými nečistotami, zažratou špinou a kuchynskou mastnotou. Užívateľ môže pridať Braava jet™ čistiaci prostriedok na pevné podlahy pre dlhotrvajúcu sviežu vôňu. V režime suchého zametania využíva podložku určenú na suché zametanie, ktorá vďaka elektrostatickému náboju zachytí nečistoty, prach a zvieracie chlpy.

Keď Braava jet® dokončí čistenie, používateľ sa nemusí obávať dotyku so špinavými čistiacimi podložkami. Jednoducho podrží robota nad smetným košom, stlačí tlačidlo na uvoľnenie podložky a tá spadne priamo do koša. V mobilnej aplikácii užívateľ tiež vidí reporty Clean Map™. Pozrie si, kde všade jeho Braava jet® m6 čistila a tiež ostatné detaily o jednotlivých čistiacich cykloch. Prateľné, opakovane použiteľné podložky sa dajú dokúpiť ako príslušenstvo.

Dynamické duo: Roomba® povysáva, následne Braava jet® mopuje

S uvedením robotov Roomba® s9+ a Braava jet® m6, iRobot uvádza aj novú generáciu prepojenej domácej automatizácie – technológiu Imprint™ Link. Tá umožňuje robotom medzi sebou inteligentne komunikovať – pracovať v poradí, aby všetko spravili. Vďaka technológii Imprint™ Link, Roomba® s9+ a Braava jet® m6 spolupracujú, čím prinášajú úplne novú úroveň čistenia – automatické vysávanie, následne mopovanie, bez akéhokoľvek zásahu používateľa.

Užívateľ môže nastaviť prepojené čistenie cez mobilnú aplikáciu iRobot HOME, v ktorej si buď zvolí miestnosti, ktoré chce čistiť, alebo spustí čistenie celej domácnosti. Roomba® s9+ vyrazí, povysáva zvolené miestnosti a vráti sa do stanice. V tom momente Braava jet® m6 vyrazí zo svojej stanice a začne mopovať. Keď sa vysávanie a mopovanie dokončí, užívateľ dostane notifikáciu na smartfón. Technológiu Imprint™ Link podporuje aj robotický vysávač Roomba® i7+.

Cena a dostupnosť:

Robotický vysávač Roomba® s9+ s automatickou vyprázdňovacou stanicou Clean Base™ bude dostupný od 27. júna 2019 na eshop.iRobot.sk za cenu 1499€ s DPH.
Robotický mop Braava jet® m6 bude dostupný od 27. júna 2019 na eshop.iRobot.sk za cenu 599€ s DPH.

Kompletnú ponuku príslušenstva pre oba modely nájdete na stránke www.iRobot.sk.

Viac o predstavení tejto dvojice priamo z predstavenia

iRobot uviedol na Slovensku nový vysávač Roomba s9+ a mop Braava jet m6 (VIDEO)

Značky: