Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Smartfón Bullitt držiteľ ocenenia CES 2023 Innovation Awards Honoree obsahuje pokročilú technológiu obojsmerného prenosu satelitných správ, sledovanie a pomoc SOS

Bullitt Group, inovatívny britský výrobca mobilných telefónov, predstavil na veľtrhu CES 2023 svoju obojsmernú službu na odosielanie satelitných správ – Bullitt Satellite Connect, o ktorej sa veľa hovorilo. Služba bude komerčne dostupná v 1. štvrťroku 2023.

Motorola a Bullitt potvrdili, že ďalšie zariadenie v rade Defy bude prvým smartfónom, ktorý bude podporovať satelitnú službu Bullitt. Spoločnosti majú strategické partnerstvo so značkou na vývoj odolných mobilných telefónov pod ikonickou značkou Motorola a tento záväzok posilňujú uvedením tejto vysoko pokročilej funkcie pripojenia v smartfóne Motorola.

Bullitt Satellite Connect je navrhnutý pre každého, kto bol niekedy frustrovaný nedostatočným pokrytím mobilným signálom, poskytuje spoľahlivosť a pokoj pre milióny ľudí, ktorí žijú, pracujú, hrajú sa alebo sa túlajú na hranici pokrytia signálom.

Bullitt vyvinul vlastný softvér a komponenty služieb na poskytovanie satelitných textových správ prostredníctvom jednoducho použiteľnej aplikácie OTT (Bullitt Satellite Messenger). Táto služba je vyvrcholením dvoch rokov úzkych pracovných vzťahov s najpokročilejšími technologickými partnermi v oblasti komunikácie NTN (neterestriálna sieť) vrátane popredného svetového dodávateľa čipsetov MediaTek, popredného špecialistu na reakcie na  kritické udalosti FocusPoint International a spoločnosti Skylo, experta na konektivitu. Skylo vybudovalo a prevádzkuje sieť na poskytovanie „vždy zapnutej“ satelitnej služby Bullitt a spravuje pripojenia k zariadeniam cez existujúce licencované satelitné konštelácie GEO, ako je Inmarsat a ďalšie.

„Bullitt Satellite Connect rieši skutočný problém s konektivitou. Američania každý deň pošlú 6 miliárd SMS správ*, ale vzhľadom na obrovský rozsah a topografiu krajiny žiadny operátor nepokrýva viac ako 70 % územia USA a približne 60 miliónov Američanov stráca pokrytie až 25 % každého dňa**. To znamená stovky miliónov prípadov, keď ľudia, ktorí chcú komunikovať prostredníctvom svojho telefónu, ale nemôžu. Nepokryté miesta pretrvávajú vo väčšej či menšej miere po celom svete. A tu prichádza skutočne medzinárodné riešenie. Bullitt Satellite Messenger poskytuje úplnú istotu, že budete mať pripojenie, kdekoľvek máte jasný výhľad na oblohu,“ hovorí Richard Wharton, spoluzakladateľ spoločnosti Bullitt Group.

„Motorola, ikonická značka v komunikačnom priemysle, bola vždy v popredí identifikácie nových technológií, ktoré sa stali priemyselným štandardom. S potešením oznamujeme, že ďalšie zariadenie v rámci rodiny Motorola Defy bude prvým zariadením, ktoré bude obsahovať technológiu obojsmerného prenosu satelitných správ od spoločnosti Bullitt a ponúkne zákazníkom spoločnosti Motorola najpokročilejšie a najspoľahlivejšie pripojenie zo všetkých smartfónov na svete,“ pokračuje R. Wharton.

„Sme veľmi radi, že môžeme v spolupráci so spoločnosťou Bullitt uviesť na trh prvý odolný smartfón vybavený technológiou obojsmerného satelitného zasielania správ. Motorola je priekopníkom v mobilnom priemysle s bohatým dedičstvom priemyselných prvenstiev a sme hrdí na to, že sme opäť na čele priemyselných inovácií spolu s Bullitt,“ povedal Dave Carroll, viceprezident Strategic Brand Partnerships v spoločnosti Motorola.

Služba kombinuje hardvér smartfónu Bullitt a unikátnu aplikáciu OTT, Bullitt Satellite Messenger, na odosielanie správ na akýkoľvek smartfón, odkiaľkoľvek, odkiaľ máte jasný výhľad na oblohu. Služba sa najprv pokúsi pripojiť cez Wi-Fi alebo mobilné telefóny ako zvyčajne, a ak ani jedno nie je dostupné, pripojí sa cez satelit. Ktokoľvek môže prijať správu ako jednoduchú SMS na svoj existujúci telefón a môže odpovedať stiahnutím príslušnej aplikácie pre Android alebo iOS.

Cena správy bude odpočítaná z tarify používateľa satelitných správ bez toho, aby príjemca musel platiť. Satelitná služba SOS je poskytovaná zadarmo počas prvých 12 mesiacov a plány predplatného sa začínajú už od 4,99 USD mesačne, pričom k dispozícii sú aj plány väčšieho využitia.

Viac informácií je k dispozícii na  www.bullitt.com

Značky: