Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Väčšia odvaha a snaha zanechať u zákazníka trvalejší dojem. K tomu chce spoločnosť Canon motivovať poskytovateľov tlačových služieb počas veľtrhu FESPA, ktorý sa koná v Berlíne do 3. júna 2022. Heslom Canonu pre tento event je „Make it BIG“. Touto kampaňou chce Canon pomôcť profesionálom v oblasti tlače v obchodnom raste, optimalizácii výkonu a maximalizácii nových príležitostí v oblasti veľkoformátovej grafiky. Canon na veľtrhu FESPA chystá aj tri európske produktové premiéry.

Kampaň „Make It BIG“ má tri časti: „Make It Eye-Catching“, „Make It Smart“ a „Make It Grow“. Canon pomôže profesionálom v oblasti veľkoformátovej grafiky zaujať na prvý pohľad a poskytne im návod, ako môžu na svojich zákazníkov urobiť trvalý dojem, či už ide o samotnú veľkosť, farby, špeciálne efekty alebo personalizáciu aplikácií.

Zároveň návštevníkom stánku ukáže, ako tlačiť šikovne vďaka plne automatizovanému end-to-end riešeniu, ktoré účastníkom umožňuje sledovať tlačovú úlohu inšpiratívnych aplikácií vysokej hodnoty od zadania až po finálne dodanie. Pre ešte väčší efekt bude na stánku postavený model maloobchodnej predajne, kde spoločnosť predvedie množstvo tlačových aplikácií pre výrobky a ich obaly, rovnako ako súvisiace aplikácie pre POS a propagačné stojany.

Heslo „Make it Grow“ má za úlohu pritiahnuť pozornosť návštevníkov k novým príležitostiam a možnostiam rastu a poukázať na to, ako môžu tlačiari rozšíriť svoje podnikanie na nové trhy a oblasti použitia, ako je výzdoba interiérov alebo výstavníctvo a obalový priemysel.

Spoločnosť Canon, ktorá preukazuje svoje hlboké porozumenie odboru a možnostiam rastu vďaka inováciám v oblasti veľkoformátových grafických technológií, predstaví tri úplne nové technologické inovácie v nasledujúcich kategóriách:

  • Tlač roll-to-roll
  • Veľkoobjemovú flatbed tlač
  • Automatizáciu workflow

Na výstave budú k videniu oceňované tlačiarne Colorado 1630 a Colorado 1650, ktoré predvedú, ako môžu poskytovatelia tlačových služieb a tlačiarne využívať technológiu UVgel. Vďaka svojej schopnosti vyrábať mnohostranné aplikácie, od dizajnových tapiet a úžasných obtlačkov až po vysoko pôsobivé nápisy s predným a zadným osvetlením, je rad Colorado univerzálnou investíciou, ktorá umožňuje profesionálom v oblasti tlače rozšíriť svoje tvorivé možnosti a dodržať aj tie najnaliehavejšie termíny.

Spoločnosť Canon si uvedomuje trvalý význam a rast trhu s digitálnymi tapetami, a preto venovala časť svojho stánku tlačovému riešeniu „UVgel Wallpaper Factory“. Návštevníci si tak môžu prezrieť výrobu v praxi. Toto komplexné riešenie ukazuje schopnosti zariadenia Colorado 1650 pri použití v spojení s Fotoba jumbo roll, modulom na rezanie a prevíjanie rôznych druhov tapiet a ich prípravu na expedíciu. Táto konfigurácia podrobí zariadenie Colorado 1650 maximálnej skúške produktivity, pretože predvedie, ako môžu zákazníci nepretržite tlačiť veľké objemy tapiet.

Návštevníci stánku partnerskej spoločnosti Farben-Frikell, ktorý susedí so stánkom Canon, sa môžu tiež dozvedieť viac informácií o základnej flatbed UV-LED tlačiarni Arizona 135 GT. Tá je ideálnou investíciou pre profesionálov v oblasti tlače, ktorí chcú rozšíriť svoju ponuku a venovať sa veľkoformátovým flatbed aplikáciám, ako je maloobchodná grafika, point-of-sale (POS) reklamné materiály, obaly v malých nákladoch, interiéry, vonkajšia grafika a podsvietené reklamné značenie. Ako jediná tlačiareň s možnosťou rozšírenia o tlač na médiá v roliach v tomto segmente dokáže zariadenie produkovať aj reliéfnu tlač na rozsiahlu škálu pevných aj pružných médií.

Záujemcom, ktorí chcú zvýšiť produktivitu svojich flatbed aplikácií o viac ako 20 %, predstaví spoločnosť Canon aj tlačiareň Arizona 2380 XTF s atramentmi IJC358 vytvrdzovanými UV žiarením. Tlačiareň je postavená na technológii Arizona FLOW a vďaka bezzónovému vákuovému stolu výrazne znižuje potrebu maskovať stôl alebo olepovať médiá. Tým sa výrazne zrýchľuje doba spracovania. Tlačiareň dokáže pracovať aj s náročnejšími médiami, ako je kartón, drevo alebo sklo.

Na modeli imagePROGRAF GP-4000 Canon predvedie, že aplikácie vytvorené na menších veľkoformátových tlačiarňach môžu byť rovnako pôsobivé ako aplikácie vytlačené na rozmernejších veľkoformátových strojoch. Tlačiareň imagePROGRAF GP-4000 sa môže pochváliť jedenástimi farbami vrátane červenej, oranžovej, zelenej, fialovej a fluorescenčnej ružovej, takže dokáže zvýrazniť živé odtiene, reprodukovať dokonalé pastelové farby a oživiť vizuály kampaní. Je to tiež prvá veľkoformátová tlačiareň na svete s fluorescenčným pigmentovým atramentom na vodnej báze, ktorá ponúka výstup s vysokou pridanou hodnotou pre grafické aplikácie, ako sú plagáty a materiály na predajné miesta.

Rad imagePROGRAF TZ-30000 ukáže, ako môžu rýchlo sa rozvíjajúce podniky, ktoré musia dodržiavať náročné termíny, zvládnuť rýchlu tvorbu výkresov CAD/GIS, vizualizácií a máp. Vďaka vynikajúcej manipulácii s médiami na nenatieranom alebo ľahkom kriedovom papieri je táto robustná tlačiareň ideálnou voľbou pre zákazníkov z oblasti architektúry, strojárstva, stavebníctva a výroby, rovnako ako pre profesionálnych poskytovateľov tlačových služieb a copyshopy.

Mathew Faulkner, riaditeľ marketingu a inovácií divízie veľkoformátovej tlače spoločnosti Canon Europe pre región EMEA, k veľtrhu FESPA 2022 uviedol: „Buďte odvážni, statoční a ambiciózni – to je naše posolstvo komunite zákazníkov veľkoformátovej tlače a podstata našej kampane s mottom ‚Ma na tohtoročnom veľtrhu FESPA. V súčasnej dobe vidíme, že stále viac našich klientov a potenciálnych zákazníkov využíva nové príležitosti v oblasti veľkoformátovej grafiky. Prinášame im alternatívne zdroje príjmov, nové aplikácie a efektívnejšie spôsoby práce, ktoré kompenzujú znížené objemy zákaziek počas pandémie. Pri tejto príležitosti chceme ukázať šírku našej technologickej ponuky – máme tlačiareň pre každý rozpočet a veľkosť tlačovej prevádzky. Pomocou nových technológií a automatizácie môžeme našim zákazníkom pomôcť k ďalšej expanzii a zlepšovaniu. To im umožní uspieť už dnes a prosperovať aj v budúcnosti. Je na čase, aby profesionáli v oblasti tlače vykročili zo svojej komfortnej zóny, pozreli sa na vec zo širšej perspektívy a spolupracovali s nami, aby „to zvládli“ a zvýšili svoje šance na budúci úspech.“

Stánok Canon s označením A30 nájdete na výstavisku Messe Berlin v hale 3.2. do 3.6.2022.

Značky: