Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Regionálnym víťazom sa stala slovinská novinárka Petra Prešeren.
  • Do mediálnej súťaže sa zapojili autori zo siedmich krajín strednej a východnej Európy s celkovým počtom 94 príspevkov.
  • Druhým v poradí sa stal László Bagi z maďarskej redakcie časopisu Forbes.
  • Slovensko zastupovali dvaja lokálni výhercovia, Patrik Garaj (Denník N) a Samuel Kováčik (Vedátor), ktorý sa zároveň umiestnil na treťom mieste v regionálnom kole.

V rámci slávnostného podujatia vo Viedni udelila spoločnosť Siemens svoju cenu  Siemens Media Award 2023. Odborná porota zo všetkých zúčastnených krajín sa zhodla na Petre Prešen s víťazným dielom Roboti v rehabilitácii. Siemens Media Award je regionálna súťaž a tohtoročná téma „Technológia s cieľom“ spojila novinárov a tvorcov obsahu zo siedmich krajín strednej a východnej Európy.

Vyhlásenie regionálneho víťaza sa uskutočnilo 15. júna na slávnostnom odovzdávaní cien v hlavnom meste Rakúska a víťaz získa ako cenu zájazd pre dve osoby na Salzburský festival v Rakúsku, kde sa okrem umeleckého obsahu bude môcť oboznámiť aj s technológiami, ktoré stoja za scénou.

Prvá fáza tejto súťaže sa skončila začiatkom júna vyhlásením najlepších prác v Rakúsku, Chorvátsku, Maďarsku, Srbsku, na Slovensku, v Slovinsku a Poľsku. Do tohtoročnej súťaže na tému „Technológia s cieľom“ bolo prihlásených celkovo 94 prác zo siedmich krajín. Tohtoročným víťazom na Slovensku sa stal Patrik Garaj (Denník N) a Samuel Kováčik (Vedátor), ktorý je zároveň tretím oceneným v regionálnom kole.

Cena Siemens Media Award je tradičná každoročná súťaž, ktorá oceňuje odborníkov z oblasti médií, ktorí informujú o hodnote najmodernejších technológií v priemysle a každodennom živote. Tento rok boli do súťaže po prvýkrát prizvaní aj tvorcovia digitálneho obsahu pre sociálne médiá.

„’Technológie s cieľom’, od pokročilých komunikačných nástrojov a automatizačných systémov až po umelú inteligenciu a analýzu údajov, zvyšujú efektivitu, produktivitu a inovácie v rôznych odvetviach. Ich význam však presahuje rámec podnikania a majú veľký vplyv na život nás všetkých, pretože umožňujú lepšiu komunikáciu, dopravu a zdravotnú starostlivosť. Kvalitné mediálne pokrytie moderných technológií a inovácií je mimoriadne dôležité, pretože poskytuje každému jednotlivcovi možnosť prijímať informované rozhodnutia na základe presných a spoľahlivých údajov. V mene spoločnosti Siemens by som chcela zablahoželať víťazovi a poďakovať všetkým účastníkom tejto súťaže za ich príspevok k priblíženiu týchto dôležitých tém verejnosti,“ povedala Katharina Swoboda, vedúca oddelenia komunikácie a vládnych záležitostí spoločnosti Siemens pre Rakúsko a región strednej a východnej Európy.

Značky:

Komentáre sú uzavreté