CES: DJI získal majoritný podiel vo firme Hasselblad

0

Legendárny výrobca fotoaparátov sa v poslednej dobe zviditeľnil spoluprácou s firmou Lenovo.

Hasselblad je legendárna značka. Jej fotoaparáty absolvovali výlet na Mesiac a v komunite fotografov majú aj dnes punc jedinečnosti. Spoločnosť sa v poslednej dobe pokúsila priblížiť aj používateľom moderných smartfónov, výsledkom čoho je Hasselblad True Zoom modul s 10-násobným optickým priblížením pre telefóny Moto Z a Moto Z Play.

Na tohtoročnom veľtrhu CES sa však hovorilo o spoločnosti Hasselblad najmä v súvislosti s akvizíciou. Kupcom je výrobca dronov a príslušenstva pre smartfóny, spoločnosť DJI. Ani jedna firma zatiaľ obchod oficiálne neohlásila, ale túto informáciu neoficiálne potvrdilo viacero zdrojov. Podľa dostupných informácií tak DJI získal v spoločnosti Hasselblad majoritný podiel.

Táto informácia môže byť pre niekoho prekvapujúca, avšak faktom je, že DJI investoval do výrobcu fotoaparátov už v roku 2015. V tom čase získal minoritný podiel, teraz svoje pôsobenie vo firme rozšíril.

Minuloročný model Hasselblad X1-D je prvým fotoaparátom, na ktorého vývoji sa podieľala aj firma DJI

Zahraničné média prirovnávajú tento obchod k akvizícii automobilky Volvo čínskou spoločnosťou Geely Motors. Volvo v roku 2010 bojovalo s poklesom predajov a ziskov, avšak akvizícia mu pomohla. Dnes dosahuje rekordné predaje. Situácia by sa mohla zopakovať aj v prípade firiem Hasselblad a DJI.

DJI bude výrobcu fotoaparátov podporovať finančne, ale aj z hľadiska zdrojov a znalostí. Prvou lastovičkou spolupráce bol už minuloročný fotoaparát Hasselblad X1-D, ktorý vynikal najmä kompaktnými rozmermi pri zachovaní kvality fotenia.

DJI na oplátku získa známu a obľúbenú značku, ktorá mu môže pomôcť presadiť sa na trhu high-end fotografie. Výrobca dronov sa v poslednej dobe snaží osloviť aj profesionálov z Hollywoodu a práve Hasselblad môže byť tým posledným chýbajúcim prvkom k úspechu. Uvidíme však, čo prinesie akvizícia bežným používateľom.

Hasselblad sa v poslednej dobe pripomenul najmä spoluprácou so spoločnosťou Lenovo

Zdroj: The Verge

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Pridaj komentár