Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dve desiatky pracovných pozícií vypísala tento týždeň česká spoločnosť Seznam.cz na slovenskom trhu. Pre vývojárov na plný pracovný úväzok, ktorých aktuálne naberá, otvorí aj samostatnú slovenskú pobočku so sídlom v Bratislave.

Pre naše služby neustále hľadáme odborníkov naprieč všetkými odbormi. Najmä o seniorské vývojárske pozície je na tuzemskom trhu veľký záujem, preto sme sa rozhodli dať príležitosť aj záujemcom zo Slovenska. Vzhľadom na to, že máme v ponuke necelé dve desiatky pozícií, dáva nám zmysel otvoriť v Bratislave samostatnú pobočku, aby sa ľudia nemuseli za prácou sťahovať,“ vysvetľuje Igor Kalaš, Business Development Director Seznam.cz, a dodáva, že možnosť pracovať pre Seznam.cz budú mať na Slovensku aj záujemcovia z iných miest. „Napríklad v Žiline plánujeme v prípade potreby prenajatie co-workingových pracovných miest. Rovnakou cestou sa môžeme vydať v podstate v akomkoľvek slovenskom meste, pokiaľ to bude s ohľadom na dopyt dávať zmysel.“

Možnosť pracovať priamo na Slovensku môže byť pre mnoho potenciálnych kandidátov veľmi lákavá, a to aj napriek tomu, že Seznam.cz už teraz bežne zamestnáva cudzincov a vybraným pracovníkom umožňuje veľkú flexibilitu výkonu práce. „Dlhodobo sledujeme záujem ľudí zo Slovenska pracovať pre technologického lídra v regióne strednej Európy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme sa pre expanziu na Slovensko rozhodli. Pandémia koronavírusu navyše ukázala, že tímy môžu veľmi dobre fungovať aj na diaľku,“ poukazuje Kalaš na fakt, že Seznam.cz pracuje so špičkovými technológiami porovnateľnými s globálnymi hráčmi a jeho produkty a služby denne používajú milióny používateľov. 

Seznam.cz je česká technologická firma založená v roku 1996 Ivom Lukačovičom, ktorý je dnes jej jediným majiteľom. Jej domovskú stránku denne navštívia takmer štyri milióny reálnych používateľov a so svojimi viac ako 30 produktmi a službami zasiahne vyše 95 % českej internetovej populácie. Slovenským používateľom je mimo iného veľmi dobre známa napríklad služba Mapy.cz, ktorá v regióne úspešne konkuruje globálnej konkurencii. V roku 2016 spoločnosť významne vstúpila na mediálny trh založením vlastnej spravodajskej redakcie Seznam Zprávy, odvtedy svoje portfólio rozšírila o lifestylové online magazíny, regionálne rozhlasové stanice aj vlastnú televíziu. Seznam.cz zamestnáva viac ako 1500 ľudí a v roku 2020 dosiahli jeho tržby viac ako 202 miliónov eur. Svoje pobočky má nielen v Prahe a Brne, ale aj v Ostrave, Olomouci, Zlíne, Plzni, Českých Budějoviciach, Liberci a Hradci Králové. Prevádzkuje vlastné dátové centrum Kokura v pražských Horných Počerniciach a nové s názvom Nagoja stavia v Benátkach nad Jizerou.

Všetky aktuálne otvorené pracovné pozície sú dostupné na webe Profesia.sk.

Značky: