Česko nepodpíše memorandum o porozumení s USA

0

Česká republika odmietla podpísať memorandum o porozumení, ktoré počas medzinárodnej návštevy priniesol americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo. Dohoda má obsahovať záväzok, podľa ktorého by sa Česko prísnejšie vymedzilo proti čínskej firme Huawei.

Česko sa pre nepodpísanie memoranda malo rozhodnúť z toho dôvodu, že chce postupovať v súlade s jednotnou stratégiou Európskej únie a pravidlami obsiahnutými v EU Toolbox-e.

Pompeo už skôr Českú republiku zaradil na zoznam krajín, ktoré majú prevádzkovať takzvané „čisté siete 5G“, teda siete bez čínskych elementov. Urobil tak bez toho, aby bolo v Česku o vylúčení Huawei definitívne rozhodnuté. Babiš a Pompeo v máji podpísali deklaráciu o bezpečnosti 5G, odvtedy nebol zaznamenaný ďalší postup v tejto kauze. Podpis okrem iného kritizovali operátori, ktorí uviedli, že sa niečo také riešilo bez ich vedomia

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár